Kilis Belediye Başkanı Avukat Hasan Kara, bir araya geldiği kadınlara müjde verdi. Kara, fitness salonunun temelini önümüzdeki hafta atacaklarını ve kadınlara özel gezi turları düzenleyeceklerini belirtti.

Kilis Belediye Başkanı Avukat Hasan Kara, Karataş Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri ile Şıh Abdullah Mahallesi’ndeki bir evde düzenlenen toplantılara katıldı. İlk olarak Yardımlaşma Derneği’ndeki toplantıya katılan Başkan Kara, burada kadınların sorun ve taleplerini dinleyip, sorularını yanıtladı. Kadınların sorunlarını, hemen muhataplarını arayarak çözmeye çalışan Kara, kara sonra ise, Şıh Abdullah Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Başkan Kara, burada da vatandaşlarla sohbet edip, sorun ve taleplerini dinledi.

“Fitness salonunun temelini atıyoruz”

Ziyaretlerinde kadınlara müjde veren Başkan Kara, sadece kadınların faydalanacağı bir fitness salonunun temelini atacaklarını ifade etti. Bunun yanı sıra mart ayı içerisinde kadınlara özel geziler düzenleyeceklerini de dile getiren Kara, “Mahalle mahalle, kafile kafile geziler düzenleyeceğiz. İlk olarak kadınlarımıza Şanlıurfa turu yaptırmayı planlıyoruz. Kadınlarımızı sabah namazından sonra otobüslerle alıp kahvaltıyı Birecik’te yaptırıp daha sonra Hz. Eyüp Peygamberin kabri ve Hz. İbrahim Peygamberin bulunduğu bölgeleri gezdireceğiz. Urfa’nın merkezini de gezdirdikten sonra akşam yemeğini yedirip bir de sıra gecesi programından sonra Kilis’e döneceğiz” dedi.

“Bu sayede spor yapabileceğiz”

Bu haberler karşısında kadınların oldukça memnun kaldıkları görülürken Başkan Kara’ya da teşekkür etti. Özlem Aktaş isimli kadın, spor yapabilecekleri alanların sınırlı olduğunu belirtti. Aktaş, bu nedenle hareketsiz kaldıklarını anlatarak, “Fitness salonunun açılmasıyla bu durumdan kurtulacağız. Başkan Kara’ya çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Ceren Atmaca adlı kadın da Başkan Kara’ya teşekkür ederek, “Hem sorunlarımızı dinledi hem bu sorunları anında çözmek için girişimlerde bulundu hem de bize müjde verdi. Fitness salonu ve gezileri sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.

İnceleyin:  EN ANLAMLI HATIRA ORMANI ERZURUM'DAN

Toplantının sonunda kadınlar, hazırladıkları yemekleri Başkan Kara ve diğer konuklara ikram etti. Kara, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek, Kilis’i daha güzel ve daha yaşanılır bir şehir haline getirmek için çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

DSC_3776

Facebook Yorumları