İstanbul’un Bağcılar Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen 8. Barikat Film Festivali, engelli vatandaşları sanatla buluşturdu. Festivalde, tüm davetliler gözlerine bant çekti.

Bağcılar Belediyesinin ev sahipliği yaptığı 8. Barikat Film Festivali’nin açılış töreni Engelliler Sarayı’nda düzenlendi. Törene İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, engelliler, Festival Başkanı Hüseyin Nacar engelli yakınları ve vatandaşlar katıldı.

İlçe Kaymakamı Eldivan yaptığı açılış konuşmasında “Her insan potansiyel bir engellidir. Bugün sağlıklıyız ama yarın ne olacağımızı Allah bilir. Onun için hiç kimse ben bugün sağlıklıyım deyip yarını düşünmemezlik yapmasın. Allah’a hamd olsun engellilerimizin önündeki engeller artık kalkmış durumda. Her zaman sizin yanınızda olacağız” dedi.

“Acıma duygusuyla yaklaşmamız lazım”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı

Başkan Çağırıcı ise “Engelli kardeşlerimize acıma duygusuyla yaklaşmamak lazım. Bizim gibi onları da Allah yarattı ve bizim sahip olduğumuz hakların hepsine onlar da sahip olmalı onların da sahip olduğu hakların iadesi noktasında çaba sarf etmemiz lazım. Bugün Bağcılar başta olmak üzere hiçbir yerde engelli kardeşimiz evinde hapis değil. Engellilere yönelik çok önemli projelerimiz ve çalışmalarımız oluyor. Barikat Film Festivali kapsamında da önemli etkinlikler yapacağız. Umuyoruz ki festivalde verdiğimiz mesaj sınırlarımızı aşıp uluslararası platformlara ulaşacak. Bu vesileyle festivalde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bu farkındalık toplumda çok iyi yerlere taşınır” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bağcılar'da tek kişilik bank dönemi başladı