Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, elbirliğiyle şehre değer katacaklarını belirtirken, kentte 2018’i “Yol Yılı” ilan ettiklerini açıkladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ilçelere yönelik değerlendirme toplantılarının 6.’sını Mustafakemalpaşa İlçesi’ne gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, toplantıya katılan 117 muhtara, ilçede yapılan, devam eden ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Muhtarların da mahallelerindeki sıkıntılarını dile getirdiği toplantıda, ağırlıklı olarak altyapı, ulaşım ve sulama konularında bildirimler alındı.

“Sonuç odaklı çalışıyoruz”

Başkan Alinur Aktaş, muhtarları birebir dinleyebilmek amacıyla ilçelerde toplantılar düzenlediklerini söyledi. Bursa’yı geleceğe en iyi şekilde taşımak amacıyla heyecanlı olduklarını vurgulayan Aktaş, elbirliğiyle tüm ilçelere değer katacaklarını belirtti. Bugüne dek Bursa’ya hizmet eden tüm belediye başkanlarına teşekkür eden Başkan Aktaş, “Bizler çıtayı daha yukarı çıkarmanın derdindeyiz. Göreve geldikten sonra 17 ilçemizi de dolaştık, notlarımızı aldık. Elimizdeki realiteye göre hareket ediyoruz. Bereketli bir şehir olan Bursa, tüm sıkıntıları aşabilecek güce de sahip. Ancak öncelikli ve acil konularla ilgili karar vermemiz gerekiyor. Sonuç odaklı çalışıyoruz. O yüzden bizler 2018’i ‘Yol Yılı’ ilan ettik. Bu sene yol ile ilgili konularda çok çalışacağız” diyerek ay sonuna dek tüm ilçelerde incelemelerini tamamlayacaklarını kaydetti.

Problemlere yerinde çözüm

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan da muhtarlarla buluşma programlarının ilçelerin sıkıntılarına yerinde çözüm bulma adına çok önemli olduğunu söyledi. Bursa’nın yüzölçümünün yüzde 23’ünü Mustafakemalpaşa’nın oluşturduğunu hatırlatan Kurtulan, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapılacak çalışmalarla ilçedeki problemleri de en aza indireceklerini dile getirdi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Korona tedbirlerine uyulmuyor