Bakırköy’de bulunan Şenlikköy Stadı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından, FIFA standartlarına uygun olarak yenilendi. Stat, ücretsiz olarak hizmete açıldı.

İBB, İstanbullular’a spor yapabilecekleri yeni tesisler kazandırmaya devam ediyor. Belediye, aynı zamanda günün koşullarına ve ihtiyaçlarına cevap veremeyen tesislerde de geniş çaplı bir yenileme yaparak yeniden hizmete açıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 1985 yılında yapılan ve birçok müsabakaya ev sahipliği yapan Şenlikköy Stadı, zaman içinde tribünlerinden zeminine, ışıklandırmalarından soyunma odalarına kadar kullanılamaz hale geldi. İBB, stadın yeniden Türk sporuna kazandırılması için 2016 yılının sonunda tadilat ve bakım çalışmalarına başladı. Stat, baştan aşağı yenilendi.

FIFA standartlarına uygun zemin

Çalışmalar kapsamında tribünler ve oturulamaz hale gelen koltuklar yenilendi. Stada yeni bir ışıklandırma sistemi kurularak daha güçlü hale getirildi. Yağışlı havalarda ortaya çıkan su birikintileri ve çamurlanmadan dolayı futbol oynanamaz duruma gelen toprak zemin, FIFA standartlarına uygun suni çim olarak yeniden yapıldı.

Soyunma odaları yenilendi

Bakırköy Şenlikköy Stadı’nda futbolcuların en çok kullandığı alanlardan birisi olan soyunma odaları da baştan aşağı yenilendi. Stat kulüplerin ve sporcuların hizmetine sunuldu. Alt ve üst yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Bakırköy’deki spor kulüplerinin ücretsiz olarak kullanımına açılan statta, Türkiye Futbol Federasyonu da amatör ve elit lig maçlarını düzenliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen ve şu anda haftalık 1500 sporcunun yararlandığı tesis tam kapasiteye ulaştığında ayda 10 bin futbolcunun antrenmanlarına ve maçlarına ev sahipliği yapacak.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İstanbul'da Kışla Mücadele Çalıştayı düzenlenecek