Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “18 Mart’ta törenlerde konuşturmayacaksınız” talimatı verdiği Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, internet üzerinden konuştu.

Ekim 2017 tarihindeki Belediye Meclisi oturumunda AK Parti Grup Başkanı Tülay Ömercioğlu’nun konuşmasına müdahale edince, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “18 Mart’ta törenlerde konuşturmayacaksınız” talimatı verdiği Çanakkale’nin CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 18 Mart törenlerinde kendisine konuşma hakkı tanınmadığı gerekçesiyle idari izne ayrıldı.

Gökhan, 18 Mart konuşmasını internet üzerinden yaptı ve “103 yıl sonrasında huzurlu mudur acaba ebedi uykularında, koyun koyuna uyuyanlar? Ayrıma uğrayanları görünce ne hissederler, omuz omuza vatan kurtaranlar? Acı vermiş midir ruhlarına; insanları, düşünceleri, inançları ayrıştıranlar. Toprağın altında acaba kaç kemik titrer, bir mezhep, bir inanç, bir kimlik ötekileştirilince” dedi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, konuşmasını, kendisine ve Çanakkale Belediyesi’ne ait sosyal medya hesapları ile youtube üzerinden yaptı. Gökhan konuşmasında, çocuk gelinlerden, kadına ve çocuğa yönelik şiddete, taciz ve tecavüze, savaşlara, Atatürk ve Cumhuriyet’in değerlerine yönelik saldırılara ve fikir suçlarına kadar pek çok konuya değindi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Çanakkale Belediyesinin 2018 Troia Yılı ilk etkinliği yapıldı