CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, Antalya ve Denizli’yi alacaklarını belirterek, belediye başkanlarının ahlak abidesi olacağını kaydetti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çukurova Belediyesi toplu temel atma ve açılış törenine katıldı. Tören, Barış Manço Bulvarı’nda yapıldı. Törende konuşan Kılıçdaroğlu, ilk olarak belediye başkanlığını kazandıkları andan itibaren, bir partinin değil tüm beldenin belediye başkanı olduklarını vurguladı. Kılıçdaroğlu, “Hiçbir ayrım yapmadan herkesi kucaklayacaksınız. Belediye başkanı, beldenin seçimle gelmiş amiridir. Ayrım yapılmaz. Geçen gün iktidar partisinin yani AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı diyor ki, ‘Metro yapacağız. Önce bize oy veren vatandaşların olduğu yere metro yapacağız.’ Hala ve hala topluluğu ayırmaktan, bölmekten kendilerini alamadılar” dedi.

“Belediye başkanı aynı zamanda ahlak abidesi olacak”

Kılıçdaroğlu, belediye başkanının yaptığı tüm harcamaların hesabını halkına vereceğini vurguladı. Kılıçdaroğlu, “Dolayısıyla sizin ödediğiniz vergilerle hizmet yapılıyor, o zaman vatandaşa yaptığınız her işin kaça mal olduğunu, nasıl olduğunu, hangi bütçe imkanlarıyla yaptığımızı
anlatacağız. Bir belediye başkanı aynı zamanda ahlak abidesi olacak. Her kuruşun hesabını vatandaşa verecek. Onlar gibi kaçak saraylar yapmayacak, halka hizmet etmek için yapacak. Kreş yapacak çocuklarımız gitsin, emekliler için yer yapacak, kadınlar için yer yapacak, üniversite öğrencilerinin yurdunu 15-16 yılda çözemediler. Sözüm söz, CHP iktidarında tüm öğrencilerin yurt sorununu 1 yıl içinde çözeceğiz” diye konuştu. CHP’li belediyelerin hizmetlerini aktaran Kılıçdaroğlu, kadınlara çağrıda bulunarak, 2019’un kadınların ve demokrasinin eseri olacağını bildirdi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından açılış ve temel atma töreni gerçekleştirildi, ardından da sanatçı Kıraç konser verdi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Şişli Belediyesi Kent-Yol eylemi ile ilgili açıklama yaptı