Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Türkiye’de asgari ücretin en yüksek olduğu yerin Çukurova olduğu ifade etti.

Adana’nın Çukurova Belediyesi, en düşük asgari ücreti 2 bin 450 TL yaptı. Belediye Başkanı Soner Çetin, Türkiye’de asgari ücretin en yüksek olduğu yerin Çukurova olduğu ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun asgari ücret ile ilgili açıklamasının ardından Çukurova Belediyesi en düşük ücreti 2 bin 450 TL yaptı. Belediye Başkanı Soner Çetin, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Emekçilerin daha fazlasının hak ettiğini belirten Çetin, şu an da imkanları ölçüsünde en iyisini verdiklerini dile getirdi. Türkiye’de asgari ücretin en yüksek olduğu yerin Çukurova olduğunu anlatan Çetin, işçilerin ekonomik olarak daha iyi koşullara kavuşması için imkanlar dahilinde en fazla ücreti ödediklerini anlattı.

“Onlar bir elin parmaklarını geçmez”

Temizlik, yol ve park bahçeler işçileriyle eski şantiyede bir araya gelen Soner Çetin, “Göreve geldiğimizde yine sizlerle bir araya gelmiş ve işini yapan kimseyle sorunumuz olmayacağını söylemiştim. Sadece kuruma ihanet eden, kurumun başkanına ihanet edenlerle yolumuzu ayırdık. Onlar da bir elin parmaklarını geçmez” dedi.

“Maaşlar kademe kademe yükseliyor”

Başkan Çetin, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Asgari ücret CHP’li belediyelerde 2 bin 200 TL olacak” açıklamasını anımsatarak, belediyede en düşük asgari ücreti 2 bin 450 TL yaptıklarını aktardı. Çetin, “Bugün işçilerimizin aldığı maaş Türkiye’deki en yüksek asgari ücrettir. Kademe kademe maaşlar yükseliyor. En yüksek alan da temizlik işçileridir. Sonra park bahçeler ve yol işçileri geliyor. Sizlerin daha fazlasını hak ettiğinizin farkındayım. Ama şimdilik elimizden gelen bu kadar. Şu anda temizlik işçilerinin aldığı maaş, DİSK’in talep ettiği asgari ücrettir. Eğer bizden işçiye verdiğimiz paranın hesabını soracaklarsa, sorsunlar. Gazetenin biri ‘Soner Çetin devletin parasını işçilere veriyor’ diye manşet atmıştı. Çalınmasına, çırpılmasına izin vermiyoruz, işçiye veriyoruz. Bu da, benim şeref madalyam olsun. İnşallah bundan sonra da işçilerimize daha iyisini vereceğiz” dedi.

İnceleyin:  Başkan Özlem Çerçioğlu, köy pazarlarını gezdi

“Seçimde çıtayı yüzde 70’e çıkardım”

Temizlik, yol ve park bahçelerin belediyelerin asli görevi olduğunu vurgulayan Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben ne kadar çalışırsam çalışayım bu birimler görevini eksik yaparsa kendimizi vatandaşa sevdiremeyiz. Sizler görevinizi en iyi şekilde yapıyorsunuz. Bu nedenle seçimde çıtayı yüzde 70’e çıkardım. Bu size güvendiğim içindir. Sizler görevinizi en iyi şekilde yapıyor ve başımızı öne eğdirmiyorsunuz. Sizlerin desteği bizim için çok önemli.”

Facebook Yorumları