Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesince sünnet şöleni düzenlendi. Şölende İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Kerem Süleyman Yüksek, sünnet ettirilen 170 çocuğun kirvesi oldu.

Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesince sünnet şöleni düzenlendi. Şölende İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Kerem Süleyman Yüksek, sünnet ettirilen 170 çocuğun kirvesi oldu.

İçişleri Bakanlığınca kanun hükmünde kararname ile görevlendirme yapılan Bismil Belediyesince, sosyal belediyecilik faaliyetleri çerçevesinde sünnet şöleni düzenlendi. İkincisi düzenlenen şölen, ilçedeki bir konferans salonunda yapıldı. Şölene, Kaymakam ve Belediye Başkanı Kerem Süleyman Yüksel, İlçe Emniyet Amiri Ersin Erdoğan, AK Parti Bismil İlçe Başkanı Mehmet Kızılkaya, çocuklar ve aileleri katıldı. Şölende, 170 çocuk sünnet ettirilirken, Başkan Yüksel çocukların kirvesi oldu. Yüksel, çocuklara çeyrek altın ve hediyeler de dağıttı.

Toplam 280 çocuk sünnet ettirildi

Başkan Yüksel, toplu sünnet töreninin geleneksel hale geldiğini belirterek, bunun kendilerinden sonrada devam etmesini umduğunu söyledi. Yüksel, “Bizden önce sosyal belediyecilik anlamında çok ciddi hizmetlere rastlayamadık. Biz görevi devraldıktan sonra çocuklarımız, gençlerimiz ve vatandaşlarımızın iyi ve kötü günlerinde hep yanlarında olduk. Bunlardan biri de sünnet şölenleri, geçen yıl 110 çocuğumuz sünnet olmuştu. Bu yıl ara tatilde yapmamıza rağmen 170 çocuk sünnet oldular. Bugün de onların şölenini gerçekleştiriyoruz. Bismil Belediyesi olarak her çocuğumuza çeyrek altın hediye ediyoruz. Bismil Belediye Başkanlığı olarak onların kirveleriyiz” dedi.

Aileler, Başkan Yüksel’e teşekkür etti

Çocuğunu sünnet ettiren Nuri Kaya, Bismil Belediyesinin herkesi toplayıp sünnet ettirdiğini anlatarak, “Coşkulu bir şölen oldu. Her şey düşünülmüş. Bu ve diğer hizmetlerden çok memnunuz” diye konuştu.

İkiz çocuklarını sünnet ettiren Nazlı Sansarkan, çocuklarını belediye sayesinde sünnet ettirdiklerini ifade ederek, Başkan Yüksel ve ekibine teşekkür etti.

Sünnet olan çocuklardan Ali Sami Ağaç ise, çok eğlendiklerini anlattı. Animasyon gösterilerini çok beğendiğini anlatan Ağaç, sünnet olmalarının yanı sıra arkadaşlarıyla hoşça vakit geçirdiklerini vurguladı.

İnceleyin:  "Lütfen taziye kurmayın!"
Facebook Yorumları