Çanakkale’de, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103’üncü yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen fener alayında meşaleler Çanakkale Şehitleri için yandı. Yürüyüş sırasında 500 metre uzunluğunda Türk bayrağı açıldı.

Çanakkale’de 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103’üncü yıl dönümü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. Kentte gün boyunca Cumhuriyet Meydanı, 18 Mart Stadyumu ve Şehitler Abidesi’nde törenler düzenlendi. Akşam saatlerinde ise etkinlikler, fener alayı ile devam etti. Binlerce kişi ellerinde meşalelerle Çanakkale sokaklarında, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganı attı. Kitle. Marşı ve 10´uncu Yıl Marşı’nı söyleyerek yürüdü.

Yürüyüşe, Çanakkale Vali Yardımcısı ve Eceabat Kaymakamı Turan Yılmaz, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve Çanakkale İl Emniyet Müdürü Celal Sel de katıldı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan

500 metre uzunluğunda Türk bayrağının açıldığı fener alayı Demircioğlu Caddesi, İnönü Caddesi, Piri Reis Caddesi, Kayserili Ahmet Paşa Caddesi’nin ardından iskele meydanında sona erdi. Yürüyüşte, 250 öğrenci Çanakkale Savaşları’nda Mehmetçiğin giydiği kıyafetleri giydi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Gelibolu’da Piri Reis Kordonu açıldı