Kalınkoz ve Yaylapınar’ın altyapısı modernleşiyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Çameli ilçesine bağlı Kalınkoz ve Yaylapınar mahallelerinin altyapı çalışmalarını tamamladı. Mahalleler, yapılan çalışmayla birlikte modern bir görünüme kavuştu.

Denizli Belediyesi, “büyükşehir” statüsü kazanmasının ardından kolları sıvadı. Çalışmalarını kent geneline yayan belediye, altyapı çalışmalarını da hızlandırdı. Bu çerçevede, Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Çameli ilçesinin Kalınkoz ve Yaylapınar mahallelerinde başlattığı altyapı çalışmalarını tamamladı. Kalınkoz Mahallesi’ne 18 bin 500 metre kanalizasyon hattı ile 38 bin metre içme suyu hattı döşendi. 3 adet fosseptik imalatının da yapıldığı mahalle bir altyapıya kavuştu.

“Mahallenin ilk kanalizasyon hattı”

Atıksu sistemi bulunmayan Yaylapınar Mahallesi’ne ise ilk defa kanalizasyon hattı yapıldı. Çalışmada, 8 bin metre kanalizasyon hattı ve 3 adet fosseptik binası tamamlandı. Çalışmalar, mahalle sakinlerinde memnuniyet oluşturdu.

“19 ilçeye yatırım yapıyoruz”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sadece kent merkezi değil, kentin 19 ilçe ve 622 mahallesine yatırım yaptıklarını dile getirdi. “Denizli merkezde ne varsa ilçelerde de o olacak” anlayışı ile hizmet verdiklerine dikkat çeken Zolan, verdikleri tüm sözleri yerine getirmenin gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını anlattı. Zolan, A’dan Z’ye yenilediğimiz modern altyapı hizmetlerinin iki mahalleye hayırlı olmasını dileyerek, “Denizli’ye yakışanı yaptık” ifadelerinde bulundu.

Mahalle sakinlerinden teşekkür

Mahalle sakinleri ise belediyeye teşekkür etti. Yaylapınar Mahallesi sakinleri, mahalle altyapısının yapılmasının kendileri için büyük bir hizmet olduğuna dikkat çekerek, “Daha önce atıksu sistemimiz yoktu. Belediyenin çalışmasıyla mahallemiz bu sisteme ve hizmete kavuştu. Biz de rahat bir nefes aldık. İyi ki Denizli büyükşehir olmuş, iyi ki Denizli’ye büyükşehir unvanı verilmiş. Belediyenin mahallemize yapacağı diğer hizmetleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve ekibine de çok teşekkür ediyoruz” dediler.

İnceleyin:  "Denizli’yi Daha İleriye Nasıl Götürebiliriz Bunun Derdindeyiz"
Facebook Yorumları