Özel Kalem
Polonyalı kafile bir kokteylle karşılandı

Erciyes Kış Turizm Merkezi için Kayseri’ye uçak seferlerinin başlamasıyla Polonyalı turistler kente geldi. Turist kafilesi, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in de katıldığı kokteylle karşılandı.

Erciyes, Kayseri Büyükşehir Belediyesince gerçekleştirilen yatırımlarla dünya standartlarında bir kış turizmi merkezi haline geldi. Merkezin tanıtımının yapılmasının yanı sıra Kayseri’ye uçak seferlerinin de başlamasıyla Polonyalı turistler kente gelmeye başladı. İlk gelen turist kafilesi, indikleri Erkilet Havaalanında coşkuyla karşılandı. Turistler, öğrenciler tarafından Türkiye ve Polonya bayrakları, üzerlerinde kendi dilleriyle “hoş geldiniz” yazan dövizler ve çiçeklerle karşılandı. Gördükleri manzara karşısında sevinç yaşayan Polonyalı turistlere, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in katılımıyla kokteyl de verildi.

“Avrupa’daki birçok merkezden kaliteli”

Başkan Çelik, Erciyes Kış Turizm Merkezi’nin, Avrupa’daki birçok kayak merkezinden daha kaliteli olduğunu belirtti. Merkezin fiyatlarının da oldukça uygun olduğuna dikkat çeken Başkan Çelik, herkesi Erciyes ve merkezi görmeye davet etti. Kayseri’nin birçok özelliğinin olduğunu ancak özellikle kentte insanların güler yüzlü ve misafirperver olduğunu anlatan Çelik, turistlerin bundan memnun kalacağını dile getirdi.

“Kayseri zenginlikler şehri”

Kayseri’nin zenginlikler şehri olduğunu da sözlerine ekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, “Kayseri, 6 bin yıllık geçmişi olan tarihi zengin bir şehir. Doğası ve mutfağı zengin bir şehir. Hepsinden önemlisi gönlü zengin, insanları mutlu, güler yüzlü ve misafirperver bir şehir” ifadelerinde bulundu.

“Türkiye’yi çok seviyoruz”

Varşova-Kayseri arasındaki ilk direkt seferle kente gelen Polonyalı turistler ise, Türkiye’yi çok sevdiklerini anlattı. Turistler, Kayseri’de tatillerini geçirecek olmaktan mutluluk duyduklarını vurguladı.

Üç ülkeden turist kafileleri gelecek

Kayseri’ye, kış sezonu boyunca Polonya’nın yanı sıra Rusya ve Ukrayna’dan da direkt seferler yapılacak. Bunun yanı sıra her hafta Polonya ile birlikte üç ülkeden turist kafileleri kente gelecek.

İnceleyin:  Selçuklu Uygarlığı Müzesi büyük ilgi görüyor

Rusya ve Ukrayna’dan ilk uçak seferleri ise 28 Aralık Cuma günü gerçekleştirilecek.

Facebook Yorumları