Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Erciyes, Ukraynalı turistleri ağırlamaya hazırlanıyor. Kiev’den Kayseri’ye direk uçak seferlerinin başlamasıyla kente Rusların ardından Ukraynalı turistlerin de gelmesi bekleniyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri’nin turizmde etkinliğinin artması için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Ukrayna’nın en büyük tur operatörleri ile bir araya geldi. Görüşmeler sonrası Erciyes’te kış döneminde yapılan Moskova-Kayseri uçak seferlerinin ardından Ukrayna’nın başkenti Kiev’den de direk seferler başlamasına karar verildi.

Ruslar’dan sonra Ukraynalı turistler de geliyor

Büyükşehir Belediyesi, Kayseri’nin turizmde etkinliğinin artması için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Ukrayna’nın en büyük tur operatörleri ile bir araya geldi. Görüşmeler sonrası Erciyes’te kış döneminde yapılan Moskova-Kayseri uçak seferlerinin ardından Ukrayna’nın başkenti Kiev’den de direk seferler başlamasına karar verildi.

“200 milyon avro yatırım yaptık”

Kayseri’nin tarihi ve doğan güzelliklerinden bahseden Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Kayseri’nin bölgenin cazibe merkezi olduğunu belirtti. Çelik, tarihi İpekyolu’nun kavşak noktasında olan Kayseri’den ve Kapadokya’dan bahsetti. Çelik, “En önemli doğal güzelliğimiz de Erciyes. Erciyes’in şehre değer kattığını bilen bir belediyeyiz ve bu yüzden 200 milyon avro yatırım yaptık. Şehrine bu derecede yatırım yapan dünyada başka yerel yönetim yoktur” dedi.

Kayseri’nin güzelliklerinin yanı sıra Kayserililerden de bahseden Başkan Çelik, “Kayseri’nin en önemli özelliği güler yüzlü insanları ve misafirperver yöneticileridir. Kayseri ulaşımı rahat, düzgün ve planlı gelişen bir şehir. Şehirdeki düzen ve rahatlığın insanların mutluluğuna katkı yaptığını fark edebiliyorsunuz” diye konuştu.

“Kiev-Kayseri seferleri de yapılacak”

çelik, turizmde iş birliğine hazır olduklarını dile getirdi. Çelik, Erciyes ve Kapadokya’nın tur şirketlerinin tanıtabileceği çok iyi birer pazarlama ürünü olduğunu belirtti. Çelik, Kiev’den Kayseri’ye gelecek ilk kafilenin geri dönüp gördükleri güzellikleri anlatmasıyla ilginin daha da artacağına inancını dile getirdi. Çelik, “Misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlayacağımızdan kuşkunuz olmasın” diye konuştu.

İnceleyin:  Fatsa'ya 154 milyonluk büyük yatırım

Yapılan çalışmalar neticesinde kış sezonunda MoskovaKayseri arasında başlayan charter seferleri gibi Kiev-Kayseri arasında da charter seferleri yapılacak. Bu seferlerle Ukrayna’dan da her hafta farklı bir turist kafilesi Kayseri’ye gelecek.

Facebook Yorumları