Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Yerel seçimlerde sadece partinin oyu ile işin yürümeyeceğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediye başkan adayları ve kişiliklerinin de önemli olduğuna dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediye başkan adayları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, dinamik bir yapı ile tecrübeyi bir araya getireceklerini vurguladı. Erdoğan, “Hakikaten bugüne kadar merkezin kendilerine vermiş olduğu görevlerin hakkını verenler şüphesiz ki buradaki yerini yine alacaktır. Bir mahalli seçime gidiyoruz. Çok çok yoğun bir çalışma gerekiyor. Söylediğim konu çok çok önemli. ‘Tevazu, tevazu, tevazu.’ Hesabı olmayacak, hasbi olacak bir ekip. Eğer hesabi olursa bu, bizi batırır. ‘Ben, ben, ben’ yok. ‘Biz, biz, biz’ var. Bütün bu süreç içerisinde bazı dersleri de aldık. Bazı mesajlar iletiliyor. Şurada şöyle oldu, burada böyle oldu filan. Eğer bunlardan ders çıkararak tespitleri yapamazsak yazık olur” ifadelerini kullandı.

“Sadece partinin oyu ile bu iş yürümez”

Erdoğan, “Hepsinden öte, yerel seçimlerde partinin salt oyu ile iş yürümez. Burada belediye başkan adaylarının kişilikleri de çok önemlidir. Belediye başkan adayının bir karşılığı olmazsa sadece partinin oyu ile bu işi götürelim dersek, tecrübeler bize gösteriyor ki yetmez! Çünkü öyle insanlar var ki bakıyorsunuz ciddi bir karşılığı var. O, aşıp geçiyor”
dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Belediyelerde vekillik istifası... Çok sayıda başkan istifa etti...