Uluslararası Bafra Kapıyaka Festivali, bu yıl ziyaretçi akınına uğradı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, kentin turizm potansiyelini daha fazla geliştirmeyi amaçladıklarını vurguladı.

Geçen yıl Bafra Belediye Başkanı olduğu dönemde Başkan Zihni Şahin tarafından başlatılan Uluslararası Bafra Kapıyaka Festivali, bu yıl da yoğun ilgi gördü. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, çeşitli etkinliklerle Samsun’un turizmini geliştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Şahin, “Turizm uzun soluklu bir süreçtir. Bu süreçte çeşitli adımlar atmak, yatırımlar ve tanıtımlar yapmak gerekir. Samsun için hedeflerimizden biri de turizmdir. Çünkü turizm bacasız sanayidir. 17 ilçemiz de çok önemli turizm potansiyellerimiz vardır. Biz bu potansiyellerimizi harekete geçireceğiz. Turizm alanında ilerleyeceğiz” dedi.

“Geçen yıl hayata geçirdik”

Şahin, “Uluslararası Kapıkaya Festivalimizde geçen yıl Bafra Belediye Başkanı olduğumuz dönemde hayata geçirdiğimiz bir etkinliktir. Bu yılda devam ettirildi. Bu güzel festival için bizlerle olan tüm Samsunlu ve Bafralı hemşehrilerimize, katılımcılarımıza ve sporcularımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Vali Mustafa Yaman: "Oteller doldu, evlere yönlendiriliyorlar"