Özel Kalem
Çankırı Çocuk Meclisi mazbata töreni

Çankırı Belediyesi 15. Dönem Çocuk Meclisi mazbata heyecanıyla işbaşı yaptı. Gerçekleşen seçimin ardından mazbatalarını alan 195 asil üye Çocuk Meclisi’nde resmen başladı.

Çocuk Meclisi Başkanı Zeynep Berra Yıldız’ın yaptığı konuşma ile açılan törene siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Kent Konseyi Başkanı Muzaffer Derelli, STK başkanları ve yöneticileri, Çocuk Meclisi üyeleri ile aileleri katıldı.

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Çocuk Meclisi’nin 15. Döneminde görev alan başkanını, yönetim kurulunu ve tüm üyelerini kutlayarak yeni dönemde aktif ve başarılı bir çalışma süreci diledi. Başkan, çocukların demokrasiyle tanıştığı, kent yönetimine doğrudan katkı sağladığı Çocuk Meclisi’ne başarılar diledi.

Çankırı Belediye Başkan Boz, en önemli hedeflerinden birisi de çocukların özgüveni yüksek, çevrelerinde örnek, arkadaşları arasında lider duruşu ile saygın, çevreye ve büyüklerine saygılı, hayvan sevgisi ile bezenmiş, günümüzün en çok ihtiyacı olan milli ve manevi değerlerimize bağlı, merhamet ve hoşgörü değerleri ile yoğurulmuş bir şekilde yetişmelerine katkı vermek olduğunu ifade etti. Boz, Çocuk Meclisi’nin yeni dönemde de şehirle ilgili tavsiyelerini beklediğini söyledi.

Facebook Yorumları