CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da medya temsilcilerinin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, “Binali Bey vazgeçerse hiç şaşırmayın” yorumunda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. Soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, en başından beri Ankara için Mansur Yavaş’ı, İstanbul için de Ekrem İmamoğlu’nu düşündüğünü belirtti. Yerel seçimlerde çok iyi bir çıta yakalayacaklarını anlattı. Ankara, İstanbul, Adana ve Mersin’in kendileri için önemli olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, buralarda adayların erken çalışmaya başlaması gerektiğini ifade etti. İstanbul adayları Ekrem İmamoğlu’nun doğrudan doğruya ilçe başkanlığından süzülüp geldiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Yerel yönetimlerdeki başarısıyla belki geniş kitleler için sürpriz oldu ama benim için sürpriz olmadı. Kendisini başarılı buluyordum. Beylikdüzü’nde güzel çalışmalar yaptı” dedi.

“İYİ Parti ile görüşmeler devam ediyor”

İttifak kurdukları partilerle anakent belediye başkanlarını belirlerken isim bazında görüşme yapmadıklarını ve bunun etik olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Biz onların, onlar da bizim adaylarımıza saygılı oldular. İYİ Parti ile görüşmeler devam ediyor. Mutlaka bir katkısı olabilir. Antalya’da katkısı olur, Mersin’de, İstanbul’da Ankara’da katkısı olur. Her siyasal parti oyumu nasıl artırabilirim arayışı içinde” diye konuştu.

“Yoğun miting sürecini doğru bulmuyoruz”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ortak miting yapma konusunda şu anda yapılmış hiçbir çalışmalarının olmadığını anlatan Kılıçdaroğlu, yoğun bir miting sürecini çok doğru bulmadıklarını belirtti. Türkiye’de bütün sandıklardan çıkan oyları ve hangi bölgede çalışma yapılması gerektiğini bildiklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “En geç 15 dakika içinde o sandıktan çıkan bilgileri bilgisayarımızdan çıkarabiliyoruz. Örgütlerimize sen git şurada çalış diyeceğiz. Bazı yerlerde İYİ Parti’ye destek vereceğiz. Sonuçta bir işbirliği yapıyoruz. Bizim tabanımız bilinçlidir.”  

“HDP ile iş birliğimiz yok”

HDP ile herhangi bir kurumsal iş birliklerinin olmadığını aktaran Kılıçdaroğlu, “Kurumsal iş birliğimiz millet ittifakıyla öngördüğümüz çerçeve. Saadet Partisi ile var. Aday bağlamında görüşme var. Bence en doğru tanımı kullanan sayın Karamollaoğlu oldu, dirsek teması” dedi.

İnceleyin:  CHP'li Lütfü Savaş, Karamollaoğlu'na imza desteği verdi

“Binali bey vazgeçerse şaşırmayın”

Kılıçdaroğlu, Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan TBMM Başkanı Binali Yıldırım için ise, “Binali bey vazgeçerse hiç şaşırmayın” açıklamasında bulundu.

Facebook Yorumları