Özel Kalem
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Bakan Kurum yaptığı açıklamasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sayesinde şehrin yeşil alan bakımından büyük değişimler yaşandığını belirterek Başkan Nihat Çiftçi’ye ve ekibine teşekkür etti.

Bakan Kurum ziyaretinde ilk olarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şeref Salonuna geçerek Şeref Defterini imzaladı. Ardından Bakan Kurum’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Peygamberler şehri Şanlıurfa’da sayın bakanımızı ağırlamaktan onur duyuyoruz. Bakanımız Şanlıurfa’daki projelerle ilgileniyor ve yeni projeler noktasında şehrimizi yakından takip ediyor. Kendisine şehrimize hoş geldiniz diyorum” dedi.

Bakan Kurum ise yaptığı değerlendirmesinde, “Kadim şehrimiz Şanlıurfa’da olmaktan dolayı çok mutluyum. Sabahtan itibaren Şanlıurfa’mızı yakından ilgilendiren birçok proje hakkında çalışmalar yaptık. Birçok proje üzerinde kararlar aldık. Ben, başta sayın Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi başkanımıza bu süreçte Şanlıurfa’ya verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Gerçekten Şanlıurfa’da yapılması gereken dönüşüm projeleri olsun, park bahçeler olsun çok güzel çalışmalar sergilenmiş. Allah razı olsun kendisinden. İnşallah yeni dönemde de başkanımızın başarılarının üzerine yeni başarılar eklemek üzere Urfa’mızı hak ettiği noktaya çıkarmak adına bir çok proje gerçekleştireceğiz. Bizler de Bakanlık olarak projelerimizin takipçisi ve destekçisi olacağız.” diye konuştu.

Facebook Yorumları