Ana SayfaBaşkanlarMustafa Bozbey, Bursaspor taraftarlarıyla bir araya geldi

Mustafa Bozbey, Bursaspor taraftarlarıyla bir araya geldi

Millet İttifakı’nın Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Bursaspor taraftarlarıyla bir araya geldi. Taraftarlara müjde veren Bozbey, “Efsane Geri Dönüyor” projesini hazırladıklarını vurguladı.

Nilüfer Bursasporlu İşadamları Derneği’nin (NİLBİAD) bir otelde düzenlediği “Belediye Başkan Adaylarımızla Bursaspor Söyleşisi”ne Millet İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey katıldı. Söyleşide konuşan Bozbey, yıkılan eski Bursa Atatürk Stadyumu’nda büyük bir hikaye yazıldığını söyledi. Bozbey, stadın yıkılmasıyla birlikte hikayenin sıfırlandığını belirtti. Bozbey, “Anılarımız vardı sıfırlandı. Biz de Bursaspor’u Atatürk Stadı’nda yaşatmaya devam etmek için “Efsane geri dönüyor” projesini hazırladık” dedi.

“Bursaspor Müzesi yapacağız”

Kapalı bölümü tekrar inşa edeceklerine dikkat çeken Bozbey, “En alt katına müze yapacağız. Birçok arkadaşımızın, yıkılan stadyumun kale filelerini, hatta koltuklarını anı olarak aldıklarını biliyoruz. İnşallah o alınan ürünleri, alanların isimleriyle birlikte o müzede sergilemek istiyoruz. Satış ünitesinin yanı sıra kapalı bölümde Şampiyonluk Anı Duvarı oluşturma düşüncemiz var. O insanları ölümsüzleştirecek bir anlayışla oraya gelenlerin, o ambiyansı yaşamalarını istiyoruz. Bursaspor’umuza emek veren efsanelerin isimlerini ölümsüzleştirmek adına ‘Bursaspor Efsaneler Anıtı’ da yapacağız. Bursaspor’umuzun tarihi stadı yıkılsa da tarih yaşamaya devam edecek” diye konuştu.

“Bursaspor birleştirici gücümüz”

Bursaspor’un sadece bir futbol takımı olmadığının altını çizen Bozbey, “Hem voleybol, hem basketbol takımıdır. Bu arada şampiyonluğu garantileyen basketbol takımımızı tebrik ediyorum. Bursaspor diğer branşların da olması gereken bir kulüp. Futbol olacak, bunun yanında diğer branşlarda da başarılar olacak. Bursa’nın 17 ilçesi var. Bu branşların farklı ilçelere dağıtılması ile faal ve güçlü olmasını sağlamak zorundayız. Örneğin, Nilüfer Voleybol Takımı, Osmangazi Basketbol Takımı gibi ilçelerde güçlü takımlar oluşturulabilir” ifadelerinde bulundu.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar