Ana SayfaGündemMillet İttifakı adayı Tunç Soyer mazbatasını aldı

Millet İttifakı adayı Tunç Soyer mazbatasını aldı

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Millet İttifakı adayı olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyer, Kültürpark’ta 4 No’lu holde gerçekleşen törende mazbatasını aldı. 

Seçimleri yüzde 58,10’luk oyla kazanan Soyer, Mazbatasını alarak göreve başladı. Soyer, “31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi sonucu Mustafa Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir” ifadelerinde bulunarak konuşmasına başladı.

“İzmir’de 35. belediye başkanıyım”

Başkan Soyer, belediye başkanı olmanın gururunu yaşadığını su sözlerle ifade etti: “8 bin 500 yıllık bu şehre belediye başkanı olmanın büyük gururunu yaşıyorum. İzmir’de 35. belediye başkanıyım. Gerçekten çok büyük bir gurur. Bugün aynı zamanda İzmir’in efsane belediye başkanlarında rahmetli Ahmet Piriştina’nın doğum günü. Bu vesileyle onun efsanesine sahip çıkacağımı duyurmak isterim.”

“Görevi devralıyorum, sonu gelince bırakmayı da bileceğiz”

Soyer görevi alımı ve ve teslimi konularına da vurgular yaptı. “Bugün bu görevi devralıyorum. Ama bu bir nöbet, nöbetin sonu geldiğinde onu da büyük bir gururla bırakmayı bileceğiz. Bugün, dilerim ki Ankara ve İstanbul’da o koltukları boşaltmayanalara da ders olur. Ben bana oy veren, vermeyen herkesi bu kentte gurur duyarak yaşaması için bu kenti koruyup, ilerilere taşımak için canla başla ve aşkla çalışacağımı söylüyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar