‘Nisan’da Adana’da, 7.Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’ kapsamında Portakallı Lezzetler Yarışması düzenlendi. Adana’da önemli tarım ürünlerinden olan narenciyeyi diğer lezzetlerle buluşturmanın amaçlandığı festivalde, 5 farklı kategoride hazırlanan onlarca lezzet yarıştı. 

Yarışmada, Vali Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş da jüri üyeliği yaptı. Sıcak yemekler kategorisinde Mehmet Şahin Olgun, soğuk yemekler kategorisinde Şükran İmral, pasta kategorisinde Vedat Sevgi, tatlı kategorisinde Yusuf Sezer Yüksel ve içecek kategorisinde Yusuf Ekin Dönergüneş birinci oldu. 

Demirtaş, “Etkinlik, Portakal Çiçeği Karnavalı’na farklı bir güzellik kattı ve Adana’nın mutfağını, kültürünü tanıtması bakımından oldukça önemli.” ifadelerinde bulundu.

“Adana’nın, mutfağını tanıtması bakımından oldukça önemli”

Vali Mahmut Demirtaş, lezzetlerin sergilendiği stantları gezerek ürünler hakkında bilgi aldı. Demirtaş, “Etkinlik, Portakal Çiçeği Karnavalı’na farklı bir güzellik kattı ve Adana’nın mutfağını, kültürünü tanıtması bakımından oldukça önemli.” ifadelerinde bulundu. 4 down sendromlu çocuk ve anneleri hazırladıkları lezzetlerler de yarışmaya katıldı. Etkinlikte dernek üyeleri tarafından dans gösterisi yapıldı.

Zeydan Karalar da katıldı

Park Zirve’de yapılan etkinliğe Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilen CHP’li Zeydan Karalar, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, karnavalın fikir öncüsü Ali Haydar Bozkurt ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katılarak destek verdi. 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Edirne Belediyesi Kırkpınar için 4 milyon TL harcadı