Ana SayfaGündemSoner Çetin: “Kaybedecek zamanımız yok, hizmete devam”

Soner Çetin: “Kaybedecek zamanımız yok, hizmete devam”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, mazbatayı aldıktan sonra makamda hayırlı olsun dileği için ziyaretçi kabul etmeyeceğini, hizmete kaldığı yerden devam edeceklerini dile getirdi.

Başkan Soner Çetin, Orhan Kemal Kültür Merkezi’ndeki Halk gününde seçim değerlendirmesinde bulundu. Sürecin ve sonuçların bekledikleri gibi ilerlediğini dile getiren Çetin, “Kamuran Karaca olağanüstü bir performans gösterdi. Seçimi çok az bir farkla kaybettik. Ceyhan ve İmamoğlu’ndaki sonuç bizi çok mutlu etti” diye konuştu.

“Kadınlarla ve gençlerle çalıştık”

Yerel seçimlerde üslublarını bozmayıp herkesi kucakladıklarını belirten Çetin, “104 gün boyunca gençler ve kadınlarla birlikte gece gündüz çalıştık. Neredeyse yarım saatte bir toplantı yaptık. Çukurova’da sonucu biliyorduk ama Büyükşehir Belediyesi’ni almak zorundaydık. Çünkü Büyükşehirde aynı anlayışa sahip Zeydan Karalar’ın gelmesini istiyorduk. Bunu da başardık.” ifadelerinde bulundu.

“Çukurova Millet İttifakı, Türkiye’ye örnek oldu”

Türkiye’de oyunu en çok arttıran üçüncü belediye başkanı olduğuna dikkat çeken Başkan Çetin, vatandaşlara teşekkür etti. “Çukurova Millet İttifakı uyumlu çalışmasıyla Türkiye’ye örnek oldu. Birçok yerdeki seçim başarısının nedeni ittifaktaki uyumdur. Bunu da ilk biz başardık.” diye konuşan Çetin beka sorununa da şu cümlelerle değindi: “Bu seçimde aklıselim galip gelmiştir. Çünkü seçim sürecinde beka konusunu gündeme getirdiler. Oysa Türkiye’nin beka sorunu yoktur. Atatürk ve silah arkadaşları 1923’te bu sorunu ortadan kaldırmıştır. Bu konuda insanlar bize inandı”

Bakan Çetin, makamda yapılacak ziyaretlerle kaybedecek zamanlarının olmadığını, çiçekleri kabul etmeyeceklerini vurguladı.

“Hayır kurumuna bağış yapılsın”

Makamda yapılacak ziyaretlerle kaybedecek zamanlarının olmadığını, çiçekleri kabul etmeyeceklerini vurgulayan Bakan Çetin, “Bunun yerine hayır kurumlarına bağış yapılsın” önerisinini dile getirdi. Yoğun tempo içerisine gireceklerini, verdikleri vaatleri yerine getirmek için çalışacaklarını ifade eden Çetin, Halk Günü uygulamasının yeni dönemde de devam edeceğinin altını çizerek vatandaşların sorunlarını dinledi, çözüm üretilmesi için talimat verdi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler