Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, kurultay tartışmalarının yaşandığı CHP’de, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yaptı. Kılıç, Kılıçdaroğlu’nun çabalarının günü birlik hesaplar peşinde gidenlere heba edilmeyeceğini belirtti.

Kurultay tartışmalarının yaşandığı Cumhuriyet Halk Partisi’nde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na bir destek açıklaması da, İstanbul Maltepe’den geldi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Gücünü ‘insan odaklı’ Anadolu hümanizminden alan Cumhuriyet Halk Partisi’nin asil ve cesur yoldaşları, Hacıbektaş Veli, Hz. Mevlana, Yunus Emre gibi erenlerin kültürüyle yoğrulmuş, demokrat ve hoşgörünün sembolü Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun çabalarını, günübirlik hesaplar peşinde gidenlere heba etmeyecek kadar vefalıdır” dedi.

“Ülkemizin hayati sorunları var”

Kılıç, Türkiye’nin önünde çözüm bekleyen hayati sorunlar olduğunu belirtti. Kılıç, bu süreçte kurultay tartışmaları yapılmasını eleştirdi. Kılıç, “Bayrağını dalgalandırmaktan, kimlik ve rozetini taşımaktan onur duyduğum, CHP’nin ülkemizin önünde aşılması gereken birçok engel, çözülmesi gereken birçok hayati sorun bulunuyor. Bunlar varken bütün enerjisini kurultay ve isim ekseninde eritmesinden çok büyük üzüntü duyduğumun bilinmesini istiyorum” diye konuştu.

“Baskın bir yerel seçim bekliyorum”

Kılıç, 24 Haziran’ın ardından baskın bir yerel seçim beklediğini ifade etti. Kılıç, Kılıç, “Henüz 24 Haziran seçimlerinin sonuçlarını değerlendirilmedi. Her kesimin kabul ettiği, ‘iktidar yerelden geçer’ tezi doğrultusunda önümüzde baskın yerel seçimler bekleniyor. Parti içinde gerilimin fitilini ateşleyen kurultay çağrısı ne zihinlerde ne de vicdanlarda gerçekçi bir yer bulmamaktadır” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak-Saltukova'da vatandaşlarla buluştu