Niğde Belediyesi, ‘Temiz Çevre Temiz Gelecek’ sloganıyla başlattığı Sıfır Atık Projesi’ne verdiği destek günden güne büyüyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından himaye edilen ‘Sıfır Atık Projesi’ne Niğde Belediyesi büyük destek veriyor. Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, kağıt, evsel yağ, cam şişe, pet şişe, atık pil, atık elektronik, bayat ekmek ve daha bir çok konuda geri dönüşüm projeleri yaptıklarını hatırlattı. Özkan, Sıfır Atık Projesi kapsamında geri dönüşümde yeni bir aşamaya geçtiklerini kaydetti.

Proje 15 gün önce hayata geçti

Özkan, Projenin 15 gün önce hayata geçirildiğini ve 15 günde 500 kilo atık elde edildiğini söyledi. Özkan, “Sıfır Atık projesi ile israfın önlenmesini hedefliyor. Ayrıca kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi hedefleniyor. Atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim sistemini uyguluyoruz. Sıfır Atık Projesi ile atık miktarının en aza indirilmesini hedefliyoruz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Yol kenarında kurban kesene ceza