Mersin’in Tarsus ilçesinde yürüyen merdivene sıkışıp yaralanan ve bir daha yürüyemez denilen yavru kediye Tarsus Belediyesi sahip çıktı. Kedi, Tarsus Hayvan Barınağı’nda iyileştirildi.

Tarsus’ta, 30 Mayıs’ta, kimliği belirsiz kişilerce yürüyen merdivene atılan yavru kedinin ayakları sıkışmıştı. Tarsus Belediyesi, gelen ihbar ile harekete geçerek, kediyi sıkıştığı yerden kurtardı. Kedi, Tarsus Hayvan Barınağı’nda tedavi altına alındı. Yaralı kedi, o günden bugüne geçen sürede iyileşti. Tarsus Belediyesi Hayvan Barınağı Veteriner Teknisyeni Eşref Rışvanoğlu, kediyi iyileştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Rışvanoğlu, “Tarsus Rauf Denktaş Parkı’nın yan tarafında bulunan yürüyen merdivene kimliği belirsiz kişilerce atılan yavru kedinin patileri sıkışmıştı. İtfaiye görevlilerimizle birlikte kurtarmış olduğumuz kedimizin birkaç operasyon geçirdikten sonra bakımlarını barınağımızda tamamladık. Patilerinde tırnak kayıpları oluştu ama çok şükür keyfi yerinde, sağlığı gayet iyi” dedi.

“Her zaman hayvan dostuyuz”

Belediye Başkanı Şevket Can ise, Tarsus Belediyesi olarak her zaman hayvan dostu olduklarını belirtti. Can, ölüme atılan kedinin hayata dönmesinden dolayı sevinçli olduklarını söyledi. Başkan Can, “30 Mayıs gecesi 23.00 sularında Tarsus’ta istenmeyen bir olay gerçekleşmişti ve maalesef yavru kedi ayaklarından yaralanmıştı. Hepimizi derinden yaralayan bu olayı gerçekleştirenler tespit edilemedi. Yapanları şiddetle kınıyorum. Çok şükür hayvan barınağımızda veterinerlerimiz yavru kediyi ameliyat edip uzun emekler harcadılar. Her zaman söylediğim bir şey vardır. Hayvan dostlarımız, bizlerin hayat yoldaşıdır. Hayatımızın her evresinde onlarla birlikteyiz. Onları seviyoruz ve seveceğiz. Daha iyi bir yaşam sürmeleri için de elimizden gelen her şeyi yapmak için çalışacağız ve bu konuda sivil toplum örgütleriyle birlikte hareket etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“Hayvana şiddet cezalarında düzenleme yapılmalı”

Can, kediyi iyileşmiş görmenin kendisini mutlu ettiğini dile getirdi Can, “Hayvan barınağındaki görevli kardeşlerimize teşekkür ediyor, gözlerinden öpüyorum. Allah razı olsun. Hayvan dostlarımızla ilgili önümüzdeki günlerde yeni projelerimiz olacak. Ama ne yaparsak yapalım şu gerçeği artık görmemiz lazım. Doğa ve hayvan sevgisini küçükken çocuklarımıza aşılamamız gerekiyor. Belki de bu konuda milli eğitim kurumlarının projeler üretmesi lazım diye düşünüyorum. Ayrıca hayvana şiddet cezalarında da yeni düzenlemeler yapılması şart olmuştur” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Gelir ve gider tabelada