Özelkalem Maltepe Belediyesi, 4 yıl önce başlattığı ücretsiz servisleri ile dikkat çekiyor.

Maltepe Belediyesi, 4 yıl önce başlattığı ücretsiz okul servisleri uygulaması ile dikkat çekiyor.  Ulaşımdaki çalışmalar sayesinde vatandaşların beğenisini topluyor. Belediye geçtiğimiz 5 yılda cenazesi olan 6 bin 511 aileye ulaşım desteği sundu. 4 bin 608 hasta ve engelli vatandaşı da ücretsiz taşıdı.

Maltepe Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında önemli çalışmalara imza atıyor. Vatandaşın hayatını ücretsiz ulaşım hizmeti ile kolaylaştırıyor.  Belediye birçok kurumun bu alandaki gereksinimlerine cevap verirken, 4 yıl önce başlattığı ücretsiz okul servisleri, engelsiz ulaşım, cenazesi olan ailelere ücretsiz ulaşım gibi çalışmalarıyla da halkın takdirini topluyor.

CENAZE SAHİBİNE DESTEK

Maltepe Belediyesi, 6 bin 511 cenaze için acılı ailelere ulaşım desteği veriyor. Engelsiz ulaşım kapsamında ise 4 bin 608 hasta ve engelli vatandaşı da ücretsiz taşıyor.  Amatör Spor Kulüpleri için 2 bin 559 ücretsiz sefer gerçekleştirildi. 2015 yılında başlayan ve büyük ilgi gören ücretsiz öğrenci servisiyle de, günde 500 öğrenci okullarına ücretsiz götürülüp getiriliyor.

“SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİK”

Tüm bu çalışmaları, sosyal demokrat bir yönetim anlayışının gerekliliği olarak yerine getirdiklerine dikkat çeken Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Vatandaşlarımızın iyi günlerinde de, kötü günlerinde de yanlarındayız. İstanbul gibi trafik derdinin yaşandığı bir şehirde, öğrencilerimizi her sabah evlerine yakın duraklardan alarak okullarına güvenle ulaşmasını sağlıyoruz. Aynı şekilde engelli dostlarımızın ve ailelerimizin hayatını kolaylaştırmak için engelsiz araçlarımız 7/24 onların hizmetinde” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kapalıçarşı'ya sel önlemi