Özelkalem Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu

Aydın Büyükşehir Belediyesi Özlem Çerçioğlu tarafınca yeni hazırlanan ve yürürlüğe giren 1/25.000 nazım imar planıyla Söke ve Kuyucak teknolojik seraların tarımsal üretim yaptığı merkezler oluyor.

Aydın’ı Büyükşehir Belediyesi tarafından seracılık alanında da Türkiye sıralamalarında birinci sıraya çıkarmak amaçlanıyor. Yapılan plana göre Söke ve Kuyucak’ta toplam 390 hektarlık alan sera alanı olarak düzenlendi. Bu alanlarda ise ileri teknoloji ile üretim yapacak tesislere öncelik verilmesi planlandı. Toprak kullanımına dayalı geleneksel seraların yanında teknolojik seralar ve bu seralarda üretilen ürünlerin depolanmasına ve işlenmesine yönelik tarımsal amaçlı yapılar yer alacak.

Büyükşehir teknolojik seralara destek oluyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından da teknolojik seralara öncelik verilecek ve desteklenecek.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, geleneksel üretim yöntemlerinin dışında teknolojinin yoğun olarak kullanıldığı yeni nesil seraların dünyada yaygınlaşmaya başladığını belirtti.

Başkanı Çerçioğlu ” Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak üreticilerimizin önünü açmak için imar planımızı hazırlayıp bu üretim yöntemleri ile üretim yapmak isteyen üreticilerin ihtiyaç duyacağı alanları imar planımıza işaretledik. Ayrıca üreticilerimizi teknolojik seralar konusunda da destekleyeceğiz. Aydın’ı bu sayede daha üst seviyelere çıkarmayı istiyoruz” ifadelerini kullandı. https://www.ozelkalem.com.tr/

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Aydın'da tıbbi ve aromatik bitki arşivi oluşturuluyor