31 Mart seçimlerinde yüzde 73,48 oy oranıyla Çankaya Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Alper Taşdelen, ilçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldı. Alper Taşdelen’e eşi Kezban Taşdelen, çocukları Nehir ve Aras Taşdelen de eşlik etti. Belediye meclis üyelerinin de katılımıyla Yılmaz Güney Sahnesi’nde mazbata töreni düzenlendi.

CHP Çankaya İlçe Başkanı Fahri Yıldırım ve İyi Parti Çankaya İlçe Başkanı Kevser Ofluoğlu ile çok sayıda Çankayalı törene katıldı. 
Yaşdelen, 31 Mart Yerel Seçim çalışmasını 3 ay değil 5 yıllık görev dönemi boyunca çalışarak, Çankaya’ya hizmet üreterek yaptıklarını” dile getirdi.

Belediye meclis üyelerinin de katılımıyla Yılmaz Güney Sahnesi’nde mazbata töreni düzenlendi.

“Çankayalılara hizmet etmeye devam edeceğiz”

73.48 oy alarak büyük başarı elde ettiklerini ifade eden Taşdelen, “Biz Çankaya’da yüreğimizde insan sevgisiyle çalışarak, yüreğimizi ortaya koyarak çalıştık. Aydınlık Türkiye’nin tek yolu çalışmak. Biz Çankaya’da bunu başardık. Çankaya’da destan yazdık. 5 yıl boyunca tüm belediye çalışanlarımızla gece gündüz omuz omuza daha çok çalışıp destan yazmaya, Çankayalılara hizmet etmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

“Mustafa Kemal Atatürk’e layık işler yapılacak”

Çankaya’da halka çalıştıklarını, belediyenin olanaklarını kullandıklarını dile getiren Taşdelen, “Çankaya başarının adı oldu, başarının adı olmaya devam edecek. Gözardı edilen insanlara yoksul mahallelerdeki insanlara ulaştık. Biz onlara elimizi uzattık, onlar bize kollarını açtı. Yıllardır çözülmeyen dertlerini, sorunlarını çözdük. Ve onlara bir belediyeleri olduğunu gösterdik. Bu beş yıllık iftihar tablosunun ortaya çıkmasına katkı sunan tüm Çankaya Belediyesi emekçilerine teşekkür ediyorum.” cümlelerinde bulundu. “Çankaya Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçesi. O’na layık işler yaparak Çankaya’da çok daha büyük başarılara imza atacağız” diye de vurgu yaptı.

“Çankayalılara layık olmaya devam edeceğim”

Çankayalılar için sürekli çalıştığının ve çalışmalarına devam edeceğinin altını çizen Taşdelen, “Yüreği aydınlık olanların, rehberi akıl ve bilim, önderi Mustafa Kemal Atatürk olanların başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Buradan Çankayalılara tekrar söz veriyorum. Çok çalışmaya ve sevgili Çankayalılara layık olmaya devam edeceğim” ifadelerinde bulunarak konuşmasını sonlandırdı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Çankaya’da 7 mahallenin su temin sorunu çözüldü