İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu parti merkezinde ziyaret etti. Çok büyük hedeflerinin ve projesi olduğundan bahseden Kılıçdaroğlu, büyük örneklere imza atacağını dile getirdi.

Kendilerini karşılayan batabdaşların karşısında hitapta bulunan Kılıçdaroğlu, “Ayrımcılıktan değil beraber olmaktan yanayız. Ankara’yı da, İstanbul’u da, Antalya’yı da, Mersin’i de böyle yöneteceğiz. İnsan sevgisiyle yöneteceğiz. Bütün kentte hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Her evde huzur olacak, bereket olacak. O kentin sokaklarında insanlar huzur içinde gezecekler.” ifadelerinde bulundu.

“Seçimi kazandı yine Anıtkabir’e gitti”

Asgari ücretlerinin artacağına değinen Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu’nun seçim öncesi ve sonrası Anıtkabir ziyaretine değindi. “O kentte çalışan belediyede çalışan bütün asgari ücretliler ayın 1’inden itibaren 2 bin 200 TL aylık alacaklar. Verdiğimiz sözleri aşama aşama tutacağız ve bunların tamamını hayata geçireceğiz. Ekrem Başkan seçime girmesine önce geldi Anıtkabir’i ziyaret etti. Şimdi seçimi kazandı yine Anıtkabir’e gitti” diye konuştu. 

“24 saat çalışıyorlar”

Bütün görevlilerin sandık başında olduğunu ve günün 24 saati çalıştıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu destek belirttiğine dair cümlelerde bulundu. “Ne yaparlarsa yapsınlar bütün sandıkların başında milletvekillerimiz ve ilçe başkanlarımız günün 24 saati çalışıyorlar. Başkanlarımızın kazanması için elbette eklerinden gelen bütün çabaları gösterdiler” dedi. 

“Bütün Türkiye gülsün”

Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ı tebrik etmeye geldiğini ifade ederek, “Bütün Türkiye gülsün. Bu sandık Türkiye’nin hayrına bir sandıktır. Bu sandığın gerçekten kaybedeni yoktur. Bu buluşma seçimdir. Aynı zamanda barışma seçimidir, dayanışma seçimidir. Verdikleri oydan dolayı birbirlerini selam vermeyen insanların birbirlerini selam verme seçimidir. Yerel yönetime Türkiye çok büyük örneklerle imza atacağız” ifadelerinde bulunduktan sonra Mansur Yavaş ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen vatandaşları selamlayarak konuşmasını sonlandırdı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Behçet Saatcı İYİ Parti'ye geçti