Ana SayfaGündemEkrem İmamoğlu Anıtkabir’i ziyaret etti

Ekrem İmamoğlu Anıtkabir’i ziyaret etti

Yerel seçimlerin resmi olmayan sonuçlarına göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu, Anıtkabir’ı ziyaret etti, saygı duruşunda bulundu ve notlarını okudu.

Ekrem İmamoğlu Anıtkabir Ziyareti’nde bulundu.

31 Mart’ta yapılan yerel seçimler ile ilgili tartışmalar hala devam ediyor. YSK’nın kesin olmayan sonuçlarına göre, CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu ilan etti. Ekrem İmamoğlu, Ankara’ya giderek Anıtkabirı ziyarette bulundu.

Tören yapıldı

Anıtkabir’e yoğun bir kalabalık ile gelen Ekrem imamoğlu yoğun kalabalığın eşliğinde Anıtkabir’e gitti. Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakıldı ve saygı duruşu düzenlendi. Resmi törenin düzenlendiği programda Ekrem İmamoğlu, Anıtkabir özel defterini imzalarken, kalabalık İmamoğlu’na coşkulu ilgi ve sevgi gösterisi gerçekleştirdi.

“Nice güzel işler başaracağız”

Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakan ve saygı duruşunda bulunan İmamoğlu, Anıtkabir için özel yazmış oldğu defterindeki notları okudu. İmamoğlu, “Çok sevdiğinizi bildiğimiz İstanbul’un bir dünya başkenti, merkezi olduğu bilinci ve Türkiye’mizin vitrini, milletimizin kalbi olduğu bilinci ile nice güzel işler başaracağız.” Şeklinde cümleler kullandı.

“İlkelerine sahip çıkmaya devam edeceğiz”

Yazdıklarını okumaya devam eden İmamoğlu Anıtkabir’i ziyaret nedeninin de yer aldığı notu şu cümlelerle açıkladı: “Ülkemizin Kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin Kurucusu, ulu önderimiz, Cumhuriyet’e, değerlerine ve ilkelerine sahip çıkmaya devam edeceğimiz en önemli görevlendirme sürecinin ilk gününde, manevi huzurunuzda size, milletimize layık olma bilinci ile gelmiş bulunmaktayım.” Saygı duruşunun ardından İmamoğlu coşkulu kalabalık ile birlikte Anıtkabir’den ayrıldı.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar