CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilen Zeydan Karalar’ın mazbatasını almaya gitmediği şeklindeki iddiaların doğru bir gerçeklik olmadığını bildirdi. Seçimlerle ilgili anlamsız itirazların olduğu konusuna dikkat çekti.

Çelebi, MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın oyların tekrar sayılması yönündeki itirazları üzerine “Geçersiz oyların tamamı geçerli olarak kabul edilip, MHP adayının oyu olarak kayıtlara geçse bile aradaki farkın kapanması matematiksel olarak imkansız. Anlamsız itirazlarla mazbata verilmesi geciktirilerek Adana başsız bırakılıyor” ifadelerinde bulundu.

“Mazbatalar verilmedi”

Çelebi, Zeydan Karalar’ın mazbatasını almaya gitmedi iddiaları üzerine, “Seçim Kurulu belediye başkanlarımızın hiçbirine mazbatalarını vermedi. Bu duruma gerekçe olarak da MHP’nin itirazları gösteriliyor. Ancak MHP’nin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili yaptığı itirazların seçim sonuncu değiştirmesi mümkün değil. Çünkü tüm geçersiz oyların toplamı aradaki farkın yarısının dahi kapanmasını sağlamıyor. Başkanımız Zeydan Karalar en kısa sürede mazbatasını alıp görevine başlayacak” açıklamalarında bulundu.

“Belediye’nin başkansız bırakılması kabul edilemez”

Seçimle ilgili itirazların anlamsız olduğunu ve sürecin zorlaştırıldığını dile getiren Çelebi, “Mazbata sürecinin gecikmesi belediyenin içinin boşaltıldığından, evrak imhasına kadar birçok ciddi iddianın bugün kamuoyunda tartışılmasına neden olmaktadır. Adana’nın tanıtımı için çok büyük bir öneme sahip olan ve kentimizin de bir markası haline gelen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın başladığı bir dönemde Adana Büyükşehir Belediyesi’nin başkansız bırakılması da oldukça manidar ve kabul edilemez bir durumdur” diye konuştu.

“Emekçilerin hakkı korunacaktır”

Çelebi, işini iyi yapanların endişe etmemesi gerektiğine vurgu yaparak “Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyecilik anlayışı emek üzerine kurulmuştur. Herkes emeğinin karşılığını fazlasıyla alacaktır. Tıpkı Seyhan’da olduğu gibi Adana’nın bir adım ileri gitmesi için görevini layıkıyla yapan, hukuk dışı işlere bulaşmayan, siyasi görüşü ya da mensup olduğu siyasi parti ne olursa olsun emekçilerin her birinin hakkı ayrım yapılmaksızın korunacaktır” ifadelerini kullandı. 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bozbey: ''İznik Gölü turizme kazandırılacak''