Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 90 firmada 5 bin kişiye istihdam sağlayan Kayapa Islah OSB’nın ‘Organize Sanayi Bölgesi’ statüsünün güçlenmesinin Bursa’nın hedeflerine büyük güç sağlayacağını dile getirdi.

Türkiye’nin ilk sanayi bölgesi özelliğine sahip olan Bursa, yeni OSB’lerle ülke hedeflerindeki öncü rolünü geliştirmeyi amaçlıyor. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 2014 yılında Islah OSB sürecine başlayan Kayapa sanayi bölgesinin Organize Sanayi Bölgesi (OSB) statüsüne kavuştuğunu ifade etti. Başkan Burkay, küresel ölçekteki rakiplerine karşı daha rekabetçi bir yapıya kavuştuğuna vurgu yaptı.

İbrahim Burkay: “İlklerin şehri Bursa, yeni sanayi devrimine geçişte de ülkemize liderlik etmeye devam edecek. Müteşebbislerimizin üstün gayretleriyle kentimiz yeni başarı hikayeleri yazmaya devam edecek” diye konuştu.

“Bursa ekonomisi büyük başarı elde etti”

Kayapa Islah OSB’nin 90’a yakın işletmeye sahip olup faaliyet gösterdiğini, sürecin başarılı şekilde tamamlanmasıyla Bursa ekonomisinin büyük başarı elde ettiğini söyleyen Burkay, “Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak Islah OSB sürecinde bölge sanayicimizin sürekli yanında olduk. BTSO Yönetim Kurulu ve Meclisimizde yer alan arkadaşlarımızın da katkılarıyla Kayapa bölgemiz OSB kimliği kazandı. Bu süreçte büyük emekleri bulunan Sayın Valilerimize, bölgemizin yönetiminde yer alan meclis ve komite üyelerimize, bölge sanayicilerimiz ve tüm paydaşlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

“İlklerin şehri Bursa”

Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi’nde (TEKNOSAB) çalışmaların devam ettiğini söyleyen İbrahim Burkay, 25 milyar dolarlık yatırım ve 40 milyar dolar ihracat hedefine de dikkat çekti. “İlklerin şehri Bursa, yeni sanayi devrimine geçişte de ülkemize liderlik etmeye devam edecek. Müteşebbislerimizin üstün gayretleriyle kentimiz yeni başarı hikayeleri yazmaya devam edecek” ifadelerinde bulunan Burkay, Barakfakih Islah OSB’nin organize sanayi bölgesi olması için çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kendi mutfağında pişirerek tasarruf sağlayacak