Ana SayfaGündemOsmangazi Belediyesi, İskeçe’nin tek Türk belediye başkanını ağırladı

Osmangazi Belediyesi, İskeçe’nin tek Türk belediye başkanını ağırladı

Bursa’nın Osmangazi Belediyesi Başkanı Mustafa Dündar, Yunanistan’ın İskeçe şehrinin tek Türk Belediye Başkanı Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza’yı ağırladı.

Yunanistan’ın İskeçe şehrinin tek Türk Belediye Başkanı Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza, Bursa’ya geldi. Kabza, Osmangazi Belediyesi Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret etti. Kabza’yı ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Dündar, Kabza’nın Yunanistan’da yaşayan Türk vatandaşlarını en güzel şekilde temsil ettiğini söyledi. Dündar, “Soydaşlarımıza en güzel hizmetleri ortaya koymak adına özverili bir şekilde çalışıyor. Bizler de bir soydaş ve kardeş olarak onların yanındayız. Balkanlarda kültürel diyalogun sürmesi ve ülkeler arası ilişkilerde olumlu katkıların sağlanması noktasında biz yerel yöneticilerin çok önemli fonksiyonları var. Sadece soydaş belediyeler ile değil Balkanlar’daki tüm belediyelerle diyalog içerisindeyiz” dedi.

“Tecrübe paylaşımı yapıyoruz”

Dündar, bu yaklaşımlarının ülkeler arasındaki ilişkilere ciddi katkılar sağladığını vurguladı. Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak ecdat yadigarı topraklardaki belediyelerle karşılıklı görüşmelere önem veriyoruz. Bulgaristan, Yunanistan, Bosna Hersek, Makedonya ve Kosava’daki belediyelere ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza da bugün bizi ziyaret etti. Bu ziyaretler sayesinde iki belediye arasında tecrübe paylaşımı yapıyoruz. Karşılıklı olarak deneyimlerimizi ve bilgi birikimimizi aktarırken, fikir alışverişlerinde bulunuyoruz” diye konuştu.

“Bu ziyaretler büyük önem taşıyor”

Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza da, “Hem iki ülke hem de biz yerel yönetimler adına bu ziyaretler büyük önem taşıyor. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, bir Batı Trakya göçmeni olarak bizim hemşehrimizdir. Burada kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Osmangazi gibi hem coğrafi hem de nüfus olarak çok büyük bir bölgede belediye başkanlığı yapıyor. Çok büyük ve önemli işlere imza atıyor. Biz de kendisinin tecrübelerinden istifade etmek istiyoruz. Bilgi ve teknik konularda kendisinden bilgiler alıyoruz. Bizi en güzel şekilde ağırladığı için kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler