İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beyoğlu Belediyesini ziyaret etti. Vali Şahin ardından Beyoğlu’nda hayata geçirilen projeleri yerinde inceledi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beyoğlu Belediyesini ziyaret etti. Şahin, ilk olarak Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’la başkanlık binasında bir araya geldi. Şahin, daha sonra yenileme çalışmaları tamamlanan İstiklal Caddesi üzerinde, Restorasyon çalışmaları tamamlanan Narmanlı Han, Tarlabaşı Yenileme Projesi, Taksim Camii ve Cihangir Sosyal Tesisleri’ndeki çalışmaları inceledi.

Vali Şahin, Beyoğlu Belediyesinin akıllı şehir mobil uygulamaları hakkında konuştu. İstanbul Valisi Vasip Şahin, “Gerçekten de Beyoğlu’nda yaşayan insanlarımızın hayatını kolaylaştıran bilgi erişimini çok rahatlatan, denetimlerde etkinlik sağlayan bir uygulama inşallah diğer belediyelerimizde ve kamu kurumlarımızda da örnek teşkil edebilecek bir uygulama olur” dedi.

“Eski eserler en büyük zenginliğimizdir”

Vali Şahin, Başkan Demircan ile birlikte İstklal Caddesi’nde de incelemelerde bulundu.

Restorasyon faaliyetlerine de değinen Vali Şahin, “Eski eserler bizim en büyük zenginliklerimizdir. Bunları yaşatmamız geleceği sağlam ve kullanılabilir bir şekilde aktarmamız hem de bunu ülkemizi ziyaret eden değerli yerli-yabancı tüm ziyaretçilere de göstermemiz ve onların da istifade etmesine imkan sunmamız gerekiyor. Bu da işin ticari boyutudur. Bu anlamda da İstanbul’da ve Beyoğlu’nda çok güzel şeyler yapılıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Gemlik’te Kıbrıs Gazileri unutulmadı