Kentinin geleceği için en iyisini yapmak üzere büyük kararlılık gösteren, emek veren, değer katan yerel yöneticilere verilen Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri, bu yıl 10. kez sahiplerini bulacak.

Türkiye’de kentlerin güzelleşmesi ve sürdürülebilir projelerle kentin kültürel hayatının, sanatsal bakış açısının, çevre duyarlılığının, mimari bütünlüğünün, afet bilincinin, sosyal bağlılığının, ekonomisinin çok daha ileriye taşınması için çok emek veren Belediye Başkanlarını içtenlikle alkışlamak üzere 9 yıl önce hayata geçirilen Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri, güzel, doğru, iyi ve örnek olan her projenin başka kentlere de ilham vermesini sağlayacak bir paylaşım heyecanı yaratmayı amaçlıyor. 10. Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri’ne başvuru tarihi, gelen yoğun istekler nedeniyle 16 Şubat 2018 tarihine kadar uzatıldı.

Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri, 10. yılında uluslararası bir heyecana dönüşüyor

Bu yıl ödüllere belediyelerin yurt dışındaki Kardeş Şehirleri de başvuru yapabilecek. Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri’nin 10. yılından itibaren uluslararası unvanla gerçekleştirilmesi kararı alındı. Bakış açısını genişletmeyi, daha uzak ufuklara bakarak daha fazlasını görmeyi
ve bu sayede yerel yöneticilere çok daha fazla ilham vermeyi hedefleyen bu karar, yurt dışındaki Kardeş Belediyelerin de bu heyecanı paylaşmasına olanak sağlamış oldu. “Bu büyük heyecanı birlikte yaşayalım” diyen Belediye Başkanları, İngilizce olarak da hazırlanan başvuru şartnamesini Kardeş Şehirlerine ulaştırabilirler. Kimi Belediye Başkanları, Kardeş Şehirlerini de bu heyecana katılmaya çağırmak üzere çalışmalara başladı bile.

Ödül Kategorileri

Afet Yönetimi, Çevre Koruma, E-Belediyecilik , Kent İçi Ulaşım, Kent Ekonomisi, Kentsel Tasarım, Katılımcı Yönetim, Kentsel Dönüşüm, Sosyal Sorumluluk, Uluslararası İşbirliği, Kültür Sanat ve Turizm Etkinlikleri, Kültür ve Tabiat Varlıklarının Korunması başlıkları altında toplam 12 kategoride verilecek ödüller için Türkçe ve İngilizce başvuru formlarına yerelyonetimodulleri.com/#basvuru sayfasından ulaşılabiliyor. Ayrıca yine www.yerelyonetimodulleri.com adresinde ödüller ile ilgili ayrıntılı tüm bilgiler de yer alıyor.

İnceleyin:  Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü istifa etti

Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri; kendi alanında uzman, tarafsızlığı herkes tarafından kabul görmüş, Türkiye için en doğrusunu iyi niyetle isteyen, çok yönlü bakabilme becerisi ile çok önemli değerlerin ortaya çıkmasını ya da anlaşılmasını sağlayabilmiş, siyaset ve zaman üstü düşünebilme enginliğine sahip kişilerden oluşan bir Seçici Kurul tarafından belirleniyor.

Seçici Kurul:

Prof. Dr. Cevat Geray
Seçici Kurul Onursal Başkanı
Ankara Üni. Siyasal Bilgiler Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi

Prof. Dr. Ruşen Keleş
Seçici Kurul Başkanı
Ankara Üni. Siyasal Bilgiler Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi

Erdoğan Bilenser
Tarihi Kentler Birliği Kurucu Başkanı
Bursa Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı

Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu
İstanbul Kültür Üni. Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölüm Başkanı

Sadun Emrealp
Türkiye ve AB arasında Şehir Eşleştirme Projesi Ekip Lideri

Prof. Dr. Mete Tapan
Arel Üni. Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi

Prof. Dr. Handan Türkoğlu
İTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi

Ödül Töreni

Tören’in 10. yılı, Belediye Başkanları başta olmak üzere bütün katılımcılar için her açıdan muhteşem bir gece olması hedefiyle şimdiden planlanmaya başlandı. 10. yılda, uluslararası bir organizasyona dönüştürülmesinin yanı sıra tören akışında da çok önemli sürprizler planlanıyor.
Ödül törenin yeri ve tarihi de ilerleyen günlerde tüm katılımcılara bildirilecek.

Facebook Yorumları