Çanakkale Belediyesi, 2018 Troia Yılı için yürüttüğü çalışmalara tüm hızıyla devam ediyor. Belediye Hizmet Binası Troia Yılı görselleri ile donatıldı.

Çanakkale Belediyesi, Troia Antik Kenti’nin UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmasının 20’nci yılı nedeni ile 2018’in Troia Yılı ilan edilmesinin ardından sürdürdüğü Troia Yılı tanıtım çalışmalarına devam ediyor. Belediye, 2018 Troia Yılı kapmasında vatandaşları, bu konuyla ilgili bilgilendiriyor. Belediye, yılı görünür kılmak amacı ile çalışmalarını sürdürüyor. Belediye, Belediye hizmet binasını da Troia Yılı görselleri ile donattı.

Belediye tarafından çalışmalarla ilgili yapılan açıklama yapıldı. Açıklamada, “Vatandaşların Troia Yılı’nı yaşaması amacı ile yürütülen etkinliklerin yanı sıra, kentin dört bir yanındaki Troia Yılı görselleri ve afişleriyle Troia Yılı’nın tanıtımına katkı sunan Çanakkale Belediyesi, büyükşehirlerde, fuarlarda ve turistik bölgelerde de Troia Yılı görselleri ile herkesi, 2018 yılında barışın kenti Çanakkale’de Troia Yılı’nı yaşamaya davet ediyor” denildi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Göbeklitepe UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde