Mansur Yavaş, geçtiğimiz dönem Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mustafa Tuna’dan, Ankara Adliye Binası konferans salonunda mazbatasını aldı. Ankara’yı cumhuriyetin ve Mustafa Kemal’in başkenti olarak dünya başkentleriyle yarışır bir şehir yapmak için ortak akılla Ankara’yı yönetmeye başladıklarını açıkladı.

Mustafa Tuna’dan görevi devralan CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a mazbatası verildi. Yavaş, Ankara’da yeni bir dönemin başladığını belirtti. 

Mustafa Tuna’dan mazbatasını aldı

Basın mensuplarına önemli açıklamada bulunan Mansur Yavaş, “Mustafa Tuna’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yaptığı hizmetlerin farkındayız. Biz, kendisini Sincan’da yaptığı hizmetlerden beri takip ediyoruz. Özellikle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra çok iyi işler yaptı. Herkese hizmet etti ve adaletli oldu. Biz kendisinin değerli tecrübelerinden yararlanacağız. Ayrıca, kendisinden görevi teslim almak beni çok memnun etti” diye konuştu.

“Yarın sabahtan itibaren işimizin başında olacağız”

Mansur Yavaş, Mustafa Tuna’yı yolcu ettikten sonra Ankara ile ilgili yapacaklarından şu cünlelerle bahsetti: “Az önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’dan görevi devralmış bulunuyorum. Şu an itibariyle göreve başlamış bulunuyoruz. İnşallah bundan sonra Ankara’mız için gece gündüz demeden çalışmaya başlayacağız. Bugünkü programımız içerisinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Anıtkabir’de ziyaret edip huzuruna çıkacağız ve oradan yürüyerek belediyenin önüne geleceğiz. İnşallah yarın sabahtan itibaren işimizin başında olacağız. Mesai arkadaşlarımızın hiçbirinin tedirgin olmasına gerek yok.”

“Ankara’yı dünya başkentleriyle yarışır bir şehir yapacağız”

Görevinin başına geçen Yavaş, verdikleri sözleri yerine getirmek için çalışma halinde olacaklarını belirtti. “Geçmişte söylenenler geçmişte kalmıştır. Biz bundan sonra hep önümüze bakacağız ve verdiğimiz sözlerin hepsini yerine getirmeye çalışacağız. Ankara’yı cumhuriyetin ve Mustafa Kemal’in başkenti olarak dünya başkentleriyle yarışır bir şehir yapmak için ortak akılla Ankara’yı yönetmeye başlıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Mersin'in turizm projeleri için 2.5 milyar liralık altyapı yatırımı