Ankara‘da AOÇ Kavşağı’nda yer alan T-Rex dinozor maketi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kaldırıldı. Yüksekliği 3 metre, uzunluğu ise 10 metre olan maket, kavşağın hemen yanında bulunan Ankapark’ın tanıtımı için Melih Gökçek döneminde konulmuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın kente ilişkin yeni düzenleme ve icraatları sürüyor. Geçtiğimzi günlerde, Belediye Başkanlık Makamı’nın önünde yer alan meşhur fıskiye kaldırılmıştı. Bunun ardından Ankara’daki meşhur dinozor maketi de Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Kavşağı’ndan kaldırıldı.

Ünlü T-Rex dinozor maketi, Melih Gökçek döneminde Ankapark’ın tanıtımı için konulmuştu. Maket, Türkiye’nin gündemine gelerek uzun süre tartışma konusu olmuştu. Ünlü T-Rex dinozor maketi, bu sabah saatlerinde Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından bulunduğu yerden söküldü. Dinozorun depoya kaldırıldığı bildirilirken, 3 metre yüksekliği ve 10 metre uzunluğundaki dinozor maketi Ankapark’ın hemen yanında yer alan Çiftlik Kavşağı’na 2015 yılında monte edilmişti. Dinozordan önce kavşakta 3.5 metrelik bir robot heykeli yer alıyordu. O dönem robotun yerine eski Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Twitter üzerinden oylama yaptığı robotlardan 7 numaralı olan ve yine oylama ile ismi ‘Dinocan’ olarak belirlenen 40 metrelik dinozor heykeli konacaktı. Ancak ‘Dinocan’nın aksamlarının montesi uzun sürdüğü için yerine T-Rex isimli dinozor konulmuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Çorlu Belediyesi, kan verme çağrısında bulundu