CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Kartal Belediye Başkanı seçilen Gökhan Yüksel’i tebrik etti. Gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, mazbatasını alan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i ziyaret etti. Kartal Belediyesi önünde birçok vatandaş Ekrem İmamoğlu’nu alkışladı.

“Hem genç, hem de siyaseti biliyor”

Gökhan Yüksel’i seçim sürecinde keyifle izlediğini söyleyen İmamoğlu, “Hem genç bir arkadaşımız, hem de siyasetin nasıl yapılacağına dair yürekli kararlar alan, aynı zamanda konuşan, paylaşan, ders alan, bunlar önemli unsurlar. Keyifle takip ettik, başarılı da oldu. Allah yolunu açık etsin. Başarılar diliyorum güzel başkanıma” diye konuştu ve çiçek verdi.

“Artık seçim ülkenin, hizmete, güler yüze ihtiyacı var”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, belediye binası önünde coşkulu kalabalığa seslendi. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel kürsüde şu açıklamalarda bulundu: “Artık seçim bitmiştir. Artık bu kardeşiniz, 468 bin kişinin belediye başkanıdır. Bu seçimin kaybedeni yoktur. Bütün komşularımızla, dostlarımızla, arkadaşlarımızla kucaklaşma vaktidir. Artık hizmet vaktidir. Yapılacak her iyilik, her hizmet 468 bin kişiyi ilgilendirmektedir. Bu anlamda coşkunuzu, sevginizi anlıyorum. Bütün dostlarla, bütün arkadaşlarla kucaklaşma vaktidir. Ülkenin normalleşme vaktidir. Ülkenin hizmete, güler yüze, enerjiye ihtiyacı var. Biz de buradayız” 

“Kartal, eksik ne varsa tamamlayacak”

Gökhan Yüksel sonrası kürsüde yerini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu aldı. Gökhan Yüksel’e başarılar dilediği konuşmasını sürecim sürecine değinerek devam ettirdi. “Kartal uyumlu bir çalışmayla, eksik kalan ne varsa tamamlayacak. Ben bugün değerli kardeşimi kutlamaya, tebrik etmeye geldim. Ama görüyorum ki siz de beni tebrik etmeye gelmişsiniz. Hep hunu söyledik, ben 12 seçim yönettim. Yönettiğim 12 seçimde tek bir oya sıkıntı gelmemesi adına her zaman özveriyle, partili arkadaşlarımla çalıştım. Topluluklara şunun sözünü verdim, kıymetli hemşehrilerim göreceksiniz, bu kardeşiniz bir tek oya bile bu şehirde sıkıntı getirmeyecek. Sözümü tuttum mu?” ifadelerinde bulundu.

İnceleyin:  Samandağ Belediye Meclisi, başkana saldırıyı kınadı

“Biz YSK’yı takip ettik”

Partinin düzeyinden ve sürecindeki başarısından bahseden İmamoğlu, Biz YSK’yı takip ettik. Partimizin çok düzeyli ve iyi kurgulanmış sistemiyle süreci takip ettik. Aynı zamanda üçüncü bir sistem kurgulayarak, o sistem üzerinden de süreci kontrol dahilinde tuttuk. Ben herkesi kucaklamaya geliyorum dedim. Allah şahit. 31 Mart’ta kucaklama cümlesi yüreğimde yerleşmişti ama şu an var ya, İstanbul’u sımsıkı kucaklamaya geliyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Facebook Yorumları