Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin faaliyete soktuğu İkram Arabaları, vatandaşlara sabah ücretsiz çorba, akşam ise salep dağıtmaya başladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin faaliyete soktuğu İkram Arabaları, vatandaşlara sabah ücretsiz çorba, akşam ise salep dağıtmaya başladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname ile Ankara’nın Etimesgut İlçe Kaymakamı Cumali Atilla’nın belediye başkan vekili olarak görevlendirildiği Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Daha önce 4 ayrı hastane önüne İkram Çeşmeleri kurarak, vatandaşlara ücretsiz çorba ve limonata ikram eden belediye, şimdi de İkram Arabaları’nı faaliyete soktu. Belediye Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca oluşturulan arabalar da vatandaşlara ücretsiz çorba ve salep dağıtılıyor.  

Günde 4 bin vatandaş faydalanacak

İkram Arabaları Yaşar Kemal Caddesi, Ninova AVM önü, Şeyh Sait Meydanı, Gevran Caddesi ve Ceylan Karavil Park AVM önünde sabahları çorba, akşamları ise salep dağıtacak. Arabalardan günde 4 bin vatandaş, çorba ve salep alabilecek. İkram Arabaları daha çok vatandaşların yoğun olarak bulunduğu duraklarda faaliyet gösterecek.

Vatandaş hizmetten memnun

Belediyenin daha önce Dicle Üniversitesi Hastanesi önünde açtığı İkram Çeşmesi’nden çorba aldığını belirten Aysel Demirci adlı vatandaş, bu gibi hizmetlerden memnun olduklarını ifade etti. Kentin karasal iklime sahip olduğunu ve özellikle de kış aylarında duraklarda beklerken ikramları alarak içlerini ısıtacaklarını dile getiren Demirci, belediye yetkililerine teşekkür etti.

“Sosyal belediyeciliği destekliyoruz”

Kerem Alashan adlı vatandaş da bu gibi hizmetlerden memnuniyet duyduklarını anlatarak, sosyal belediyeciliği desteklediklerini ifade etti. Alashan, bu çalışmaların devam etmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Sabah işe gitmek için durakta beklerken çorbamızı içiyoruz. Evden kahvaltı etmeden çıkmak gibi bir kaygımız da kalmıyor. Akşamları ise, özellikle soğuk havalarda salep içerek, ısınmaya çalışıyoruz. Bunun yanı sıra belediye tarafından klimalı duraklar da faaliyete sokuldu. Bu sayede de özellikle yaz aylarındaki bunaltıcı sıcaklardan az da olsa kurtulabiliyoruz. Bu çalışmalar bizim için önemli çünkü bize ne kadar değer verildiğini gösteriyoruz. Bu faaliyetlerde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Diyarbakır gerek büyükşehir gerekse merkez ilçe belediyelerinin yaptığı çalışmalarla bir önceki yıldan bile bugün daha iyi bir noktada. Allah razı olsun” ifadelerinde bulundu.  

İnceleyin:  Mersin temiz bir kent ve temiz bir deniz için yürüdü
Facebook Yorumları