Yeni açılan İstanbul Havalimanına toplu taşıma hizmeti veren “HAVAİST”, havalimanına 5 ayrı hatla günde 140 sefer düzenliyor.

Yeni açılan İstanbul Havalimanına toplu taşıma hizmeti veren Havaist”, havalimanına 5 ayrı hatla günde 140 sefer düzenliyor. Ödemeler ise sadece İstanbulkart üzerinden yapılabiliyor.

Yeni açılan İstanbul Havalimanına lüks bir şekilde toplu ulaşım hizmeti veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Otobüs A.Ş.’ye ait olan Havaist, havalimanına ulaşımı kolaylaştırıyor. Havaist’in seferleri, İstanbul Havalimanındaki yolcu ve çalışanların ulaşım ihtiyaçları dikkate alınarak arttırıldı. Söz konusu kararın, Türk Hava Yolları’nın (THY) 9-10 Ocak 2019’dan itibaren İstanbul Havalimanındaki mevcut uçuşlarını karşılıklı olarak artıracak olması nedeniyle alındığı belirtildi.

Seferler 140’a çıktı

Bu çerçevede, 30 otobüs ile 5 farklı hattan İstanbul Havalimanına yapılan günlük seferler arttırıldı. Seferler, eklerle birlikte 140’a çıktı. Bununla birlikte otobüs hareket saatlerinde de güncellemeye gidildi. Hatlar, İstanbul genelindeki 16 ilçe sınırı içerisindeki 21 merkezden yolcu alabilecek şekilde belirlendi. THY, TUHİM, İETT, İGA, BELBİM ile birlikte yapılan çalışmalar kapsamında planlanan 21 lokasyon, metro, metrobüs, otobüs, minibüs, otogarlar ve deniz ulaşımı ile entegrasyon dikkate alınarak tespit edildi.

Buna göre, Taksim-Beşiktaş Yeni Havalimanı Hattı (İST-19) (Gidiş-Dönüş), Yenikapı-Bakırköy Yeni Havalimanı (İST-1) (Gidiş Dönüş), Kozyatağı Metro Yeni Havalimanı Hattı (İST-7) (Gidiş Dönüş) ve TÜYAP- Bahçeşehir Yeni Havalimanı (İST-2) (Gidiş Dönüş), 15 Temmuz Demokrasi (Esenler) Otogarı-Alibeyköy Cep Otogarı İstanbul Havalimanı Hattı (Gidiş Dönüş) hatlarının sefer saatleri yeniden düzenlendi. Uygulama kapsamında, ihtiyaç halinde yeni ek seferler de düzenlenecek. Öte yandan, Havaist’te ödemeler sadece İstanbulkart üzerinden yapılabiliyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İstanbul'da yılbaşı tedbirleri... 4 ilçede yollar kapatılıyor...