İzmir’de bir adet maske sudan ucuz

s876425
s876425

İzmir Büyükşehir Belediyesinin küresel salgın sürecinde vatandaşların maskeye erişimini kolaylaştırmak amacıyla hizmete aldığı maskematikler, artık ücret karşılığı hizmet verecek. Vatandaşlar, 5’li maske paketini İzmirim Kart’la 3,56 TL’ye alabilecek.

s267404
Uygulamadan memnun olan İzmirliler, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.                                        ozelkalem.com.tr

Maskematiklerde yeni uygulama başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesinin küresel salgın sürecinde halkın maskeye erişimini kolaylaştırmak amacıyla geçen nisan ayında 17 metro istasyonu, Karşıyaka ve Bostanlı Vapur iskelelerine yerleştirdiği maskematikler artık ücret karşılığında hizmet verecek. 5’li maske paketi İzmirim Kart‘la 1 tam biniş karşılığı 3,56 TL’ye alınabilecek. Vatandaşlar, zaman sınırı olmaksızın maske alabilecek.
Maskematiklerden ise şuana kadar 6 milyona yakın ücretsiz maske dağıtıldığı belirtildi. Hizmetten oldukça memnun olduklarını dile getiren İzmirliler, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederken, vatandaşlara da koronavirüs salgınına karşı daha tedbirli olmaları konusunda çağrıda bulundu.

Maske dağıtımı 17 Nisan’da başlatılmıştı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle maske kullanımının zorunla hale getirilmesiyle beraber 17 Nisan’da Maskematik uygulamasına başlamış, satış fiyatının azami 1 lira olmasının ardından da uzun süre maskeleri bedava dağıtmaya devam etmişti.  Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de “Böylelikle vatandaşlarımıza maskeye çok daha huzurlu ve kolay erişebilecekleri bir hizmet vermiş oluyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi daha önce de koronavirüs krizinde gıda yardımının yanı  sıra 16 milyon liralık nakdi yardımı İzmirlilere ulaştırmıştı.

İzmirim Kart nedir?

İzmirim Kart “şehir kartı projesi” kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım başta olmak üzere pek çok hizmetini bünyesinde toplayan bir ödeme kartı. İzmirim Kartla metro ve banliyö istasyonları, vapur iskeleleri turnikelerinden geçişlerde ve tüm otobüslere binişlerde geçerli olmak üzere; ilk binişi takiben 90 dk. içerisinde olan metro, vapur, banliyö ya da otobüslere yapılacak olan ikinci ve sonraki binişler biniş fiyatına dahildir. Teleferikte de kullanılabilen İzmirim Kart’a online ortamdan da TL yüklemesi yapılabiliyor.

İnceleyin:  Turgutlu’ya Saat Kulesi Renk Kattı
s876425
İzmirliler uygulamadan memnun olduklarını dile getirdiler.                                                                       ozelkalem.com.tr
Facebook Yorumları