Ana SayfasağlıkDezenfekte edilen alanda rekor!

Dezenfekte edilen alanda rekor!

Samsun Büyükşehir Belediyesi, korona virüsü ile mücadele çalışmaları kapsamında 3 ayda 3 milyon 104 bin 676 metrekarelik alanı dezenfekte etti.

Dünyayı etkisi altına alan korona virüsünün yayılmasını engellemek ve vatandaşların sağlığını korumak için tüm birimlerini seferber eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, her alanda temizlik çalışması yaptı. Sağlık Bakanlığı’nın korona virüsü ile mücadele edilmesine yönelik ilk kararı aldığı 11 Mart tarihinden itibaren salgını önleme adına büyük çaba sarf eden ekipler, gece gündüz çalışmalarını sürdürdü.

AW045217 02
Samsun Büyükşehir Belediyesi dezenfekte çalışmalarını porfesyonellikle yürütüyor.                                    ozelkalem.com.tr

Temizlik uygulamaları ile virüsün yayılmaması, vatandaşların günlük yaşamına sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlayan Büyükşehir Belediyesi, toplam 3 milyon 104 bin 676 metrekarelik alanı, belirli periyotlarla 3 bin 520 kez dezenfekte etti.
Hastaneler, kamu ve özel sektör kurumları, okullar, camiler, aile sağlığı merkezleri, sağlık çalışanlarının kaldığı otel ile misafirhaneler, çocuk oyun parkları, askeri alanlar, spor tesisleri, toplu taşıma araçları ve durakları gibi bir çok alanda korona virüsü salgınına karşı yürütülen dezenfekte çalışmalarının salgın tehdidi ortadan kalkana kadar devam edeceği vurgulandı.

Dezenfekte edilen Fener Plajı ve Suada da açıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi dün de Fener Plajı ve Suada’nın gerekli temizlik ve dezenfekte çalışmalarının yapılamasının ardından vatandaşların hizmetine açıldığını duyurmuştu. Büyükşehir Belediyesi Anakent A.Ş. Genel Müdürü Fatih Karaçor, “Her zaman olduğu gibi bugün de önceliğimiz insan sağlığı. Tüm plajlarımız Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tedbirler kapsamında yeniden düzenlendi ve fiziksel mesafe kurallarına göre bir kapasite belirlendi. Gün içinde plajlarda sık sık denetim yapılarak, sosyal mesafe kurallarına uymayan misafirlerimize uyarılar yapılacak. Gelen misafirlerimiz tarafından kullanılmak üzere içerisinde alkol bazlı el antiseptiği bulunan dezenfektan kutuları yerleştirdik. Tesisler boşaldıktan sonra da yeniden temizlenecek. Tuvalet gibi alanlar her kullanımdan sonra dezenfekte ediliyor. Geçen yıllarda olduğu gibi bu sezon da Fener Plajımız sadece kadınlara hizmet verecek” ifadelerini kullanmıştı.

AW045217 01
Araçların içlerine kadar yapılan dezenfekte çalışması vatandaşları memnun etti.                                         ozelkalem.com.tr
BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar