Çevre Temizliği, günümüzde dünyanın en önemli sorunları arasında yer almaktadır. Bunun önemini vurgulamak ve sürdürülebilir temiz bir çevre için iş başına geçen Kartal Belediyesi,Türk Rock Şarkıcısı Haluk Levent’in kuruculuğunu yaptığı Ahbap Platformu işbirliği ile gerçekleştirmiş olduğu “Kirletme,Temizle” adlı etkinlik kapsamında gönüllü öğrenciler ile birlikte Aydos Ormanı’nda çevre temizleme etkinliği gerçekleştirildi.

Gönüllü gençler ormandaki tüm atıkları topladı.

Neler yapıldı?

Her yıl düzenli olarak yapılan bu etkinlikte doğada uzun yıllarca kaybolmayan plastik, cam, naylon, poşet, kağıt, pil, karton gibi atıklar toplandı. Çevre düzenlemesi yapılan Aydos Ormanı’nda yapılan bu etkinlik görenler tarafından oldukça beğeni topladı. Toplanan çöpler ise Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne teslim edildi. Atıklar geri dönüşüme kazandırıldı. Çevre Temizliği, günümüzde dünyanın en önemli sorunları arasındadır. Etkinliğin devamında sokak hayvanlarını da unutmayan Ahbap Platformu gönüllüleri, yanlarında getirmiş oldukları mama ve su kaplarını ağaçların diplerine yerleştirdiler. Hem çevre için hem de orada bulunan hayvanlar için oldukça güzel bir ortam yaratarak çevre temizliğinin önemine dikkatleri çektiler..

Hayvanlar için su ve mama kapları yerleştirildi.

Neler söylendi?

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars’ın etkinlikte yapmış olduğu açıklamada “Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz, her yıl belirli aralıklarla Aydos Ormanı’nda çevre temizliğini yapmaktadır. Plastik, naylon, poşet, cam, kağıt, karton gibi atıklar hepimizin bildiği gibi doğada kaybolması uzun yıllar almaktadır. Bizler de bir sorun haline gelen bu alanda çevre temizliğine ve  geri dönüşüm atıklarına dikkatleri çekiyoruz. Bu çalışmaların çevreye daha duyarlı bireyler yetiştirmek adına önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu anlamda yaz dönemi boyunca çevre temizliği yapmak isteyen dernek, kurum ve gönüllü topluluklar; 0216 280 60 60 numaralı Alo Çevre hattımızı arayarak bize destek olabileceklerini de belirtmek isterim. Aynı zamanda bu etkinliği gerçekleştirmekte Ahbap Platformu ve gönüllü arkadaşlarımıza katkılarından dolayı müdürlüğümüz ve Belediye Başbakanımız Sayın Gökhan Yüksel adına teşekkürlerimi iletiyorum. Canla başla çalıştılar, umarım bu davranış herkese örnek olur.”dedi.

İnceleyin:  İBB'nin 500 kişilik zabıta ilanına 31 bin kişi başvurdu

Yapılan etkinlik sonunda Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars katılan gönüllü gençlere, “sevginin ve gerçeğin peşindeyiz” yazısı olan rozetler taktı.
Etkinlik, hem toplumda çevre temizliğine dair farkındalık yaratılması hem de insanları harekete geçirmesi adına büyük önem taşıyor.

Kartal Belediyesi çalışmalarına devam ediyor.

Facebook Yorumları