Ana SayfaGündemKemal Kılıçdaroğlu'ndan Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ziyaretinde bulundu. Resmi tören ile karşılanan Kılıçdaroğlu ilk kez İBB Başkanlık binasına geldi.

Kılıçdaroğlu binanın girişinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şeref Defteri’ni imzaladı. Şeref Defteri’ne “Sayın Ekrem İmamoğlu, kazandığı İstanbul seçimini bir hizmet yarışına dönüştürecek. İmamoğlu’na inanıyor ve güveniyoruz. Dualarımız ve başarı dileklerimiz O’nunla.” satırlarını yazdı.

Mahçup Olmayacaksınız

Başarısından dolayı Ekrem İmamoğlu’nu tebrik eden Kılıçdaroğlu’na, İmamoğlu ise “Mahçup olmayacaksınız” diye karşılık verdi.

İmamoğlu’ndan Kılıçdaroğlu’na anlamlı hediyeler

İmamoğlu, İSMEK kursiyerlerinin yaptığı bir İstanbul resmi ile Samsun ziyareti yaptığı zaman tanıştığı ve ilkokul mezunu bir ressamın yapmış olduğu kara kalem tablosunu hediye etti. Tablonun üzerinde  Kılıçdaroğlu, İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in çizilmiş resimleri yer alıyordu. Ayrıca ressamın tabloyu İmamoğlu’na verirken ‘ Kağıdım bu kadardı, çizemediklerim beni affetsin.’ dediğini Kılıçdaroğlu’na aktardı.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Ekrem İmamoğlu’na üzerinde İstanbul simgelerinin bulunduğu bir vazo ve çiçek armağan etti.

İmamoğlu’ndan Kemal Kılıçdaroğlu’na anlamlı bir hediye

Yeni bir süreç başlıyor

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘Partizanlığın yapılmadığı ve likayatli bir ekip ile yola çıkılıyor. Bu anlamda yerel yönetimlerde yeni bir süreci başlatıyoruz. Vatandaşın verdiği her kuruşun hesabını verme anlayışını hayata geçireceğiz. Her şey çok güzel olacaksa her şeyin çok seffaf olması gerek. Bu bakış açısı  ile Ekrem Başkan bir sorumluluk üstlendi. İnşallah başarılı olur. ‘ dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘sistem’ açıklaması

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili tartışmalara da değindi. “Eski sisteme dönmek gibi bir talebimiz hiç olmadı.Eski sistemden zaten biz de şikayetçiydik.  Bu anlamda Anayasa’da köklü değişiklikler gerekiyor. Bir kişinin devletin bütün sorunlarını çözmesi mümkün değildir. Demokratik bir parlamenter sistem istiyoruz” diye konuşmasına ekledi.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu görüşmesi basına kapalı olarak devam etti.

 

Ekrem İmamoğlu kimdir?

Ekrem İmamoğlu, 4 Haziran 1970`te Trabzon’da doğdu.

Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı.

2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir.  31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

Ekrem İmamoğlu ile ilgli diğer haberlerimiz için  tıklayın.  .

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla