CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart Yerel Seçim Konuşmaları için Gaziosmanpaşa’da konuşma yaptı.

Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında, başkan seçilmesi halinde kutlama yapılmamasını istediğini belirtti.

Ekrem İmamoğlu, 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Gaziosmanpaşa ilçe meydanında coşkulu kalabalık ile buluştu. İmamoğlu, başkan seçilmesi halinde kutlama yapılmasını istemediğini belirtti. “Kimse kornayla şunla bunla sevinç gösterileri yapmayacak, bu kardeşiniz bir vatandaşımız bile incinirse üzülür. Ben pazar günü herkesle kucaklaşmak istiyorum” dedi.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Gaziosmanpaşa da dahil olmak üzere her şehirde iddialı olduklarını, herkesin oyunu alabileceklerini, ayrım yapmadan hizmetlerde bulunacaklarını, kentin sorunlarına çözüm bulacaklarını dile getirdi. İmamoğlu, daha sonrasında kimseyi incitmeyeceklerini, seçim sonrası herkesi kucaklayacaklarını söyledi.

“Kazanmakta iddialıyız”

31 Mart Yerel Seçim için Kağıthane, Beşiktaş ve Sultanbeyli’de çalışmalarını devam ettiren CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Gaziosmanpaşa’ya geçti. İlçe meydanındaki insanların heyecanlı ve coşkulu olduğu dikkat çekti. İmamoğlu, kalabalık karşısında kentin sorunlarına değinerek, sorunların çözümü konusunda vatandaşlardan seçime yönelik destek istedi. Gaziosmanpaşa da dahil her şehirde iddialı olduklarını dile getiren İmamoğlu, “Hizmet edeceğiz, insanları ayırmayacağız, sen şu partilisin, bu partilisin de demeyeceğiz. Partizanlığın kökünü kurutmaya geliyoruz. Partizanlık bitecek” dedi.

“Herkesi kucaklamak istiyorum”

Ekrem İmamoğlu, 31 Mart günü yapılacak olan seçimdeki sonuçların açıklanmasıyla birlikte başkan seçilmesi halinde kimsenin kutlama yapmasını istemediğini şu cümlelerle dile getirdi: “Kimse kornayla şunla bunla sevinç ve mutluluk gösterileri yapmayacak, bu kardeşiniz bir vatandaşımız bile incinirse üzülür. Ben Pazar günü herkesle kucaklaşmak istiyorum. Kimse dışarıda kalsın istemiyorum. Yeterince parçaladılar. Dolayısıyla kimseyi incitmeyeceğiz, oy vermeyenlerde iyi ki bu adam kazanmış diyecekler. Yeni bir dönem başlatıyoruz”

“Sonuçlar belli oldu”

İmamoğlu, adaylık sürecinin başlangıcını ailesine danışıp karar verdiğini dile getirdi. 13 yaşındaki ortanca oğlu Semih’in “Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a giderken hiç düşündü mü?” sözünün adaylıktaki sürecinde büyük önemi olduğunu dile getiren İmamoğlu büyük alkış aldı. “Seçim günü, bazı oyunlar, sizin kafanızı karıştırıcı bazı problemler meydana gelecektir. ” diyen İmamoğlu, “Sakın itibar etmeyin. Efendim, ‘Sonuçlar belli oldu’. Şu oldu, bu oldu, falan. Bazı, malum ajanslar üzerinden bu işlere girişeceklerdir. İşinize bakın. Bizim burada ‘Halk Ajansımız’ var” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Memduh Büyükkılıç: "Kayseri'den rekor oy bekliyoruz"