Ana SayfaGündemBitlis Belediye Başkanı Halk ile Buluşuyor

Bitlis Belediye Başkanı Halk ile Buluşuyor

2012 yılında AK Parti Bitlis Merkez İlçe başkanlığına seçilen Nesrullah Tanğlay, vatandaşların sorunlarını, sıkıntı duyduğu konuları ve isteklerini dinlemek için mahallede bir toplantı düzenledi.

Belediye başkanı seçilmesinin ardından vermiş oldukları sözlerin yerine getirmenin çabası içinde olan Tanğlay, seçim sürecinden bu yana tüm mahalleleri gezdi. Birlik ve beraberliği de arttıran “Mahalle Buluşmaları” projesi halk tarafından oldukça desteklendi.

Başkan toplantıda neler söyledi?

İkinicisi toplantısını 8 Ağustos Mahallesi’nde düzenleyen Tanğlay proje hakkında şöyle konuştu:

“Vatandaşlarımızla her zaman iç içe olduk. Kentimizin sorunlarını ve isteklerinin farkındayız. Verdiğimiz sözlerin yerine getirilmesi gayreti içerisindeyiz. Bu nedenle çözüm için gereken ne varsa yapılıyor. Kısa süre içinde tüm mahallelerimizde toplantılar yapacağız. Böylece halkımızdan da sorunların çözümüne dair fikir alışverişinde bulunacağız. Böyle bir proje gerçekleştirmemizdeki amaç sadece sorunları dinleyip ötelemek değildir.Bunu önemle belirtmek isterim.Bu proje ile çözümlerimizin daha etkili olacağını düşünüyoruz. Vatandaşlarımızın sorunlarını bizzat yerinde görüp incelemek bizim için çok önemli. Onlarla yüz yüze konuşmak aramızdaki iletişim bağımız için ve birbirimizi daha iyi anlamamız için de çok önemli. Bu sebeple vatandaşlarımız ile yaptığımız bu toplantılar devam edecek. İnşallah 5 yıl içerisinde verdiğimiz sözleri yerine getirmiş olacağız.” dedi.

Bitlis Belediye Başkanı halkın sorunlarını bizzat dinledi.

Bitlis Valisi Oktay Çağatay ise, Başkan Tanğlay’ın sözlerini onaylayarak Valilik olarak vatandaşların sıkıntılarına imkanları dahilinde çözeceklerini söyledi.

Mahalle Muhtarı Yaşar Uşar ise Belediye Başkanı Tanğlay’ın haftada en az bir kere mahalleyi ziyaret ettiğini ifade etti. Mahallede devam eden çalışmaları da yakından incelediğini ve bizzat üzerinde durduğunu aktaran Mahalle Muhtarı Yaşar Uşar ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkanı Nesrullar Tanğlay ve Bitlis Valisi Oktay Çağatay’a teşekkür etti.

 

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah TANĞLAY kimdir?

1975 yılında Bitlis Merkez’de dünyaya gelen Tanğlay, ilk,orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. Ardından Bitlis Eren Üniversitesi Elektrik Bölümü’nü bitirdi. 1996 yılından bu yana ticaret ile uğraşmakta olan Tanğlay, AK Parti’nin kuruluşu ile siyasi hayatına başladı. Mahalle yönetimi, gençlik kolları, belediye meclis üyeliği, İl Yerel Yönetimler Başkanlığı, İl Sosyal İşler Başkanlığı veMerkez İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. Tanğlay aynı zamanda evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla