Labirent Parkımız ana okul ve sınıfların ilgi odağı olacak…

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, özellikle 2 ve 13 yaş grubuna hitap eden çocuklara özel labirent parklar yapılacağını söyledi.

 81 mahallede 524 ayrı çok amaçlı ve büyük ölçekli parklar

Melikgazi ilçe sınırları içerisinde 81 mahallede 524 ayrı çok amaçlı ve büyük ölçekli parklar bulunduğunu hatırlatan BaşkanMemduh Büyükkılıç, birçok parkın özel donatımlı olduğunu, örnek olarak birkaç parkı kaykay parkı, satranç veya tenis kortları gibi özelliklerle donattıklarını kaydetti.

 Çocuklar için OYUNCAKİSTAN PARKLARI

Her parkta mutlaka çocuklar için çocuk oyunları bulunduğunu ve çocuk oyun aletleri ile bu alanları zenginleştirdiklerini, hatta çocuklar için OYUNCAKİSTAN PARKLARI inşa ettiklerini hatırlatan Başkan MemduhBüyükkılıç,  ancak yeni bir çalışma ile özellikle çocukların hem eğlenmeleri hem de yön ve beyin jimnastiği yapabilmelerine imkan sağlayacak özel parklar inşa edeceklerini bildirdi.20160728142554_1

Başkan Memduh Büyükkılıç 2-13 yaş grubu çocuklar için yapılacak labirent parklar için şu açıklamalarda bulundu:

Hafta sonunu ev dışında geçirmek isteyen anne-babaların en temel sorunudur: ‘Çocukla nereye gidilir?’ ‘Çocukla gezmek-sosyalleşmek’ anne-babaları da gidilen ortamı da gerebilir! Hem çocuğunuzun hem de sizin mutlu olacağınız ‘çocuk dostu’ parklar inşa etmek istiyoruz. Bu parklar hem eğlenceli hem de öğretici olmalıdır. Bu amaç ile 2-13 yaş arası çocukların saatlik veya tüm gün boyunca oyun oynayabilecekleri bir mekan içinde açık alan labirent sistemli parklar inşa edeceğiz. Labirent parklar ile çocuklar yön bulma, sese karşı yön bulma, eğlenceli olduğu kadar eğitici ve bilgilendirici alanlar oluşturacağız. Labirent parklar için proje çalışması başlatılmıştır. Bilindiği gibi Melikgazi Belediyesi 7-12 yaş grubuna hitan eden ve TRAFİK PARKI ile çocuklara verilen önemi sergilemiştir. Bu parkımız da yoğun ilgi görecektir. Trafik parkı ilköğretim okullarının ili odağı olduğu gibi labirent parkımız da ana okul ve sınıfların ilgi odağı olacaktır”

İnceleyin:  Ordu salep üretimine talip

 

Facebook Yorumları