Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Belediye Başkan adayı Faruk Demir, kesin olmayan sonuçlara göre Ardahan Belediye Başkanlığını kazandı.

Ardahan Belediye Başkan adayı olan DSP eski Ardahan Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Belediye Başkan adayı Faruk Demir, kesin olmayan sonuçlara göre Ardahan Belediye Başkanlığını kazandı.

Demir önemli açıklamalarda da bulundu. ’25 yıl aradan sonra belediyenin CHP’ye geçtiğini ifade eden Demir, ‘Burada 30 yıl kimse belediyeyi hayal etmesin. Öyle bir belediye örneği göstereceğiz ki Doğu illeri bizi örnek alacaklar”diye konuştu.

”Çalışmaya yarın sabah itibariyle başlayacağız”

Demir, seçimlerle ilgili güzel temennilerde bulundu. Yeni bir dönemin geleceğine dikkat çeken Demir.”Aslında çalışmaya yarın sabah itibariyle başlayacağız. Çünkü Ardahan’ın çözüm bekleyen sorunları var. Seçim almak tabi ki önemli ama asıl olan Ardahan’ı yeniden imar etmek. Kalkınmışlıkta sonlarda olan Ardahan’ı ön sıralara getirmek için çalışacağız. Seçim bitmiştir ve bütün arkadaşlarımızla birlikte sadece Cumhuriyet Halk Partisi için değil klasik belediye başkanlığını aşan bir vizyonla tüm Ardahanlıları kapsayan çalışma ile yatırımlarımızı yapacağız” ifadelerini kullandı. 

“Değişim ve dönüşüm işareti”

Ardahan için tercih edildiğini, siyasi parti için seçilmediğine vurgu yapan Demir, “Türkiye’ye bir değişimin ve dönüşümün işaretini vereceğiz. Umutsuzluğu, ‘Olmuyor’u aşmak için projelerimizi geliştirdik. Yeniden üreten, kendi kendine yeten bir Ardahan için çalışacağız. Asıl olan budur. Ardahan’ı el birliği ile inşa etmek amacındayız” ifadelerinde bulundu.
Demir, 31 Mart seçimleri kapsamında bütün partilerin göstermiş oldukları duyarlılık için de teşekkürlerini dile getirdi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  CHP'li başkana 38 gün hak mahrumiyeti cezası