Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupası’nı Bengü isimli atıyla Beytullah Hüseyinoğlu kazandı.

Adana’da binicilik heyecanı

Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından Adana Atlıspor Kulubü’nde organize edilen Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupası nesef kesen mücadelelere sahne oldu. Türkiye’nin en büyük ve prestijli binicilik yarışması olan Atatürk Kupası öncesi yapılan müsabakada birinciliği Bengü isimli atıyla Beytullah Hüseyinoğlu kazandı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, şampiyon biniciye kupasını verdi.
12 AT VE BİNİCİ YARIŞTI
Akdeniz Oyunları kapsamında yenilenen ve uluslararası standartlara yükseltilen Adana Atlıspor Kulübü Tesisleri’nde gerçekleştirilen Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupası’nda 12 at ve binici yarıştı. 11-13 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek Atatürk Kupası öncesi bu kupada ciddi sınav veren biniciler, zorlu engelleri aşarken, büyük heyecan yaşattı. Yarışmayı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Atlıspor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Özgür Yağmur, Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Halil Hızlısoy ile seçkin davetliler ve vatandaşlar izledi.
BAŞKAN SÖZLÜ KUPAYI VERDİ
Nefes kesen mücadelelerin yaşandığı yarışmada birinciliği Bengü isimli atıyla Beytullah Hüseyinoğlu elde etti. Şampiyon binici Hüseyinoğlu’nun kupasını ve 13 bin liralık para ödülünü Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü verdi.
Başkan Hüseyin Sözlü, Adana’da binicilik sporunun gelişmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirtip, benzer organizasyonlara destek vermeyi sürdüreceklerini belirtti. Adana Atlıspor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Özgür Yağmur ise Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupası’nın gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür edip, Başkan Hüseyin Sözlü’ye şükranlarını sundu.
binicilik1

Facebook Yorumları
İnceleyin:  MHP Lideri Bahçeli, belediye başkanlarıyla bir araya geldi