Ana SayfaAfet YönetimiAfet Bölgelerinde imdada yetişecek sistem

Afet Bölgelerinde imdada yetişecek sistem

Afet Bolgelerinde imdada yetisecek sistem.. ozelkalem.com .tr
Afet Bolgelerinde imdada yetisecek sistem.. ozelkalem.com .tr

Afet Bölgelerinde imdada yetişecek sistem..

İsrail’in Türkiye Maslahatgüzarı Irit Lillian ve beraberindeki heyet, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti. Ziyarette afet bölgelerinde temiz suya erişimi sağlayacak ve ESKİ Genel Müdürlüğü’ne hibe edilen Nuf Filtrasyon Arıtma Üniteleri incelendi.

İsrail Devleti Türkiye Cumhuriyeti Maslahatgüzarı Irit Lillian, Kültür ve Kamu Diplomasisi Sorumlusu Ezgi Topaloğlu ve Ekonomi Sorumlusu Seray Gözler, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.

Afet Bölgelerinde imdada yetişecek sistem

Belediye binası girişinde misafir heyeti karşılayan Başkan Büyükerşen, misafir heyet ile birlikte Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) tarafından testleri yapılan Nuf Filtrasyon Arıtma Cihazlarının çalışma sistemini inceledi. Kirli suyun arıtımını yapan cihazdan çıkan temiz su ile afet bölgelerinde en büyük sıkıntılardan biri olan temiz suya erişim konusunda önemli bir çalışmaya imza atılacak.

Daha sonra İsrail Türkiye Maslahatgüzarı Irit Lillian ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayan Büyükerşen, nazik ziyaret nedeniyle teşekkür etti. Ziyarete, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen, Basın Yayın Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Iraz Bayındır da katıldı.

Maslahatgüzar Irit Lillian Eskişehir’in gelişmiş, modern bir şehir olduğunu belirterek, Başkan Büyükerşen’e misafirperverliği nedeniyle teşekkür etti. Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyaret, günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

NUF FİLTRASYON ARITMA ÜNİTESİ

Tıbbi cihazların ultra filtrasyon filtrelerinin yeniden kullanılması esasına dayalı dünya çapında geçerli bir patente sahip yöntemle üretim yapılan arıtma cihazları sudaki tüm kirlilikleri yok ederek yüksek performans göstermektedir. Tıbbı standartlarda üretilen memran filtrelerin geri dönüşümü ile yapılan cihazlar askıda katı madde, organik maddeler, bakteriler ve parazitleri tamamen yok etmektedir. ESKİ Genel Müdürlüğü’ne sistem için hibe edilen 3 arıtma ünitesi acil durumlarda (afet sel gibi) bölgede bulunacak kirli yüzeysel suların arıtılarak ihtiyaç duyulan su sorununu çözmek amaçlı kullanılacak. Hibe üniteler içinde 2 adet saatte 500 litre arıtma yapabilen, 1 adette saatte 1 metreküp su arıtma kapasitesine sahip arıtma ünitesi bulunuyor. İlerleyen dönemlerde büyük arıtma sistemlerinde de kullanılacağı öngörülen sistem ESKİ tarafından test edilmiş, çıkan suyun analizleri yapılmış ve herhangi bir kirletici unsurun kalmadığı tespit edilmiştir.

#sistem

Özelkalem Yerel Yönetim Ağı

►Özelkalem Dergisi’ni oku :  https://www.ozelkalem.com.tr/

►Abone ol.: https://www.ozelkalem.com.tr/abonelik/

Özelkalem Tv.  İzle Türkiye!

►Abone ol: http://www.youtube.com/c/Özelkalemtv

►Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri :   https://yerelyonetimodulleri.com/

►Güzel Bir Türkiye: http://guzelbirturkiye.com/

Sosyal medyada bizi takip edin:

►Instagram: https://www.instagram.com/ozelkalemde…

►Twitter: https://twitter.com/ozelkalemdergi

►Facebook: https://www.facebook.com/ozelkalemdergi

►Güzel Bir Türkiye Instagram: https://www.instagram.com/guzelbirtur

Erengül Bilenser  | Özelkalem Yerel Yönetim Ağı Kurucusu

►Instagram: https://www.instagram.com/erengulbile

►Twitter: https://twitter.com/ebilenser

►Linkedin: https://www.linkedin.com/in/erengul-b

►erengulbilenser@epr.com.tr

 

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla